مشکل اصلی صنعت آب و فاضلاب، قیمت آب است/ تکمیل شبکه فاضلاب استان ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران مشکل اصلی صنعت آب و فاضلاب را قیمت آب برشمرد و گفت: تا زمانی که نرخ آب یک سوم قیمت تمام شده باشد، نمی توان انتظار بهبود کیفیت در کار و تسریع در انجام پروژه ها را داشت.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا نوذری پور با بیان اینکه هوشمند سازی شبکه های آب و فاضلاب تاکنون پیشرفت خوبی داشته است، اظهار داشت: هم اینک سامانه تلی مترینگ آب تهران به صورت هوشمند در حال فعالیت است و برای شبکه فاضلاب نیز مطالعات هوشمند سازی صورت گرفته است.
وی مشکل اصلی صنعت آب و فاضلاب را قیمت آب عنوان کرد و افزود: تا زمانی که نرخ آب یک سوم قیمت تمام شده باشد، نمی توان انتظار بهبود کیفیت در کار و تسریع در انجام پروژه ها شد.
نوذری پور با بیان اینکه در شرایط فعلی متکی به درآمدهای جاری هستیم که فقط پاسخگوی نیازهای اولیه است، گفت: اگر قیمت آب واقعی شود به طور قطع سرعت ارتقای تاسیسات و همچنین ممانعت از هدررفت آب افزایش می یابد.
وی با اشاره به میزان هدررفت آب در تهران، خاطرنشان کرد: در تهران میزان هدررفت آب بیش از ١١ درصد نیست، اما برای کاهش هر یک درصد اتلاف آب نیاز به هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه است.
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران، اضافه کرد: اگر این منابع در اختیار قرار بگیرند قطعا می توانیم به مدرن شدن تاسیسات سرعت بخشیم.
این مقام مسؤول تاکید کرد: اگر قیمت آب واقعی شود قطعا می توان بسیاری از مشکلات موجود در این حوزه را برطرف کرد و با توجه به اینکه هوشمند سازی یکی از موارد مهم و فراگیر در سراسر دنیاست، انتظار می رود که به این مهم توجه بیشتری شود.
وی در پایان مشکلات مالی را علت تاخیر در تکمیل روند شبکه فاضلاب استان تهران ذکر و تصریح کرد: در حال حاضر ١۰٠ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل شبکه فاضلاب استان تهران لازم است که باید از طریق فروش انشعاب، دریافت وام و سایر منابع مالی در اختیار قرار بگیرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: