۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۲

خوراک پتروشیمی ها ارزان است/ تصمیمات دولت برای خروج از رکود به زودی اعلام می شود

مشاور رییس جمهوری گفت: برای نرخ رشد جدید و خروج از رکود، دولت تصمیماتی گرفته که به زودی اعلام خواهد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، اکبر ترکان با اشاره به نامه چهار وزیر به رییس جمهوری، اظهار داشت: وجه مشترک همکارانی که این نامه را نوشته اند، پتروشیمی است.
وی با بیان اینکه در سال جاری، خوراک پتروشیمی ها با نرخ ۱۳ سنت تحویل می شود، افزود: ما خوراک ارزان به پتروشیمی ها می دهیم به طوری که پتروشیمی ها خوراک را به یک سوم قیمت جهانی تحویل می گیرند.
مشاور رییس جمهوری با بیان اینکه سود پتروشیمی ها خوب است، افزود: در برخی موارد شاهد هستیم که برخی پتروشیمی سالانه تا ۸۰ درصد مبلغ سرمایه گذاری سود کرده اند.
ترکان ادامه داد: اینکه ما انتظار داشته باشیم، با نرخ زیر ۱۳ سنت خوراک به پتروشیمی ها داده شود به این معنا است که از بودجه وزارت نفت، برای اصلاح شاخص بورس یارانه بدهیم.
وی با بیان اینکه ما باید طبق قانون با نرخ ۶۵ درصد قیمت گاز صادراتی، به پتروشیمی ها گاز تحویل دهیم، خاطرنشان کرد: قانون می گوید پس از اجرای هدفمندی یارانه ها، قیمت ها در داخل باید به ۶۵ درصد قیمت گاز صادراتی برسد.
مشاور رییس جمهوری با خاطرنشان کردن اینکه ما نرخ رشد کافی نداریم، اظهار داشت: برای نرخ رشد جدید و خروج از رکود، دولت تصمیماتی گرفته که به زودی اعلام خواهد کرد.
وی با بیان اینکه برداشتن تحریم ها فرصت رشد بالا را امکان پذیر می کند، گفت: برای حل برخی مشکلات، باید پس از عملیاتی شدن برجام و برداشته شدن تحریم ها چاره اندیشی کرد.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: