معاون وزیر آموزش و پرورش:۵۰ هزار نمایشگاه کتاب در مدارس برپا می شود

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال جاری ۸ هزار عنوان کتاب را انتخاب کرده ایم و قرار است با این کتاب ها با توجه به فرهنگ بومی مناطق در ۵۰ هزار مدرسه نمایشگاه برگزار کنیم.

به گزارش عیارآنلاین،حمید کفاش در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره کودک با عنوان «بر بالهای سیمرغ» که با حضور سیدرضا صالحی امیری رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور در این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: آمار دانش آموزان امسال از ۱۳ میلیون نفر و جمعیت معلمان نیز از یک میلیون نفر گذشته است؛ علیرغم کاهش بهای جهانی نفت در طول دو سال گذشته اما دولت تدبیر و امید بودجه وزارت آموزش و پرورش را از ۱۸ هزار میلیارد تومان به ۲۸ هزار میلیارد تومان رسانده است.
وی با بیان اینکه باید به نیازهای آموزش و پرورش براساس اولویت ها پاسخ داد، افزود: بین ۹۸ تا ۹۹ درصد از بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق معلمان و کارکنان این وزارتخانه می شود.
کفاش همچنین از احیا شدن زنگ انشا در دوره متوسطه و برگزاری درس سبک زندگی و تفکر براساس سند تحول آموزش و پرورش در مدارس خبر داد.
معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: حذف کتابدار از مدارس در دوره هشت ساله دولت قبل رخ داد و واقعا در این موضوع باید دقت زیادی کرد و جای تامل دارد.
علیرضا حاجیان زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در این مراسم در سخنانی مسائل کودکان را سلامت و بهداشت، امنیت و آرامش، تربیت اسلامی، فرهنگ و هنر، آشنایی با میراث فرهنگی و محیط زیست و ارتباط کودکان با خانواده، رسانه و صلح و دوستی با کودکان سراسر دنیا عنوان کرد.
وی با برشمردن برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفته کودک گفت: در طول هفته آینده پخش برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی و همچنین چاپ مقالات و کتاب های مختلفی در دستور کار است که در این زمینه ۲۱ دستگاه مختلف با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان همکاری دارند.
حاجیان زاده اهداف کانون را توسعه سواد خواندن و کتاب خوانی عنوان کرد و افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان ۹۲۰ مرکز فرهنگی در سراسر کشور دارد که معروف به کتابخانه های کانون هستند؛ ۱۲۰ مرکز از میان این مراکز کتابخانه های سیار هستند که مربیانی دلسوز و با انگیزه در آنها فعالیت دارند.
غلامرضا امیرخانی معاون سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی اظهار داشت: وضع کتابخانه های مدارش و آموزشگاه های ما خوب نیست و سرانه مطالعه را باید از آموزش و پروش ارتقا دهیم.
وی افزود: برای حل معضل سرانه مطالعه در کتاب باید کار عملی را از مدارس و آموزش و پرورش آغاز کنیم و امیدوار هستیم برگزاری جشنواره کتاب و کودک ادامه پیدا کند.
در پایان این مراسم نیز از کتابداران پیشکسوت کودک و نوجوان تجلیل شد.
قرار بود علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم حضور و سخنرانی داشته باشد اما حمید کفاش دلیل عدم حضور وی را کسالت عنوان کرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: