یوان چین جزو ۴ ارز پُرکاربرد جهان شد

بررسی های شبکه سوئیفت نشان می دهد که یوان چین، در ماه اوت ۲۰۱۵ با پشت سر گذاشتن ین ژاپن و رسیدن به رکورد ۲٫۷۹ درصد کل پرداخت های جهانی، به یکی از ۴ ارز مهم جهان از نظر پرداخت ها تبدیل شده است.

به گزارش عیارآنلاین،بررسی های شبکه سوئیفت نشان می دهد که یوان چین، در ماه اوت ۲۰۱۵ با پشت سر گذاشتن ین ژاپن و رسیدن به رکورد ۲٫۷۹ درصد کل پرداخت های جهانی،   به یکی از ۴ ارز مهم جهان از نظر پرداخت ها تبدیل شده است. در طی ۳ سال گذشته، یوان چین با پشت سر گذاشتن ۷ پول ملی از رتبه دوازدهم (سهم ۰٫۸۴ درصدی در پرداخت های جهانی) در اوت ۲۰۱۲، به رتبه چهارم رسیده است. این ارز ملی همچنین توانسته خود را به عنوان رایج ترین ارز پس از دلار آمریکا در تامین مالی فعالیت های تجاری مطرح سازد.
میشائیل مون، رئیس بخش پرداخت های آسیا پاسیفیک سوئیفت گفت: «با توجه به اینکه کنفرانس سالانه بانکی و مالی سیبوس توسط شبکه سوئیفت قرار است هفته آینده در سنگاپور برگزار شود،( سنگاپور پس از هنگ کنگ بزرگترین مرکز پرداخت ها به یوان محسوب می شود)، این کنفرانس فرصت مناسبی است برای اینکه نگاهی دقیق به بین المللی شدن استفاده از یوان بیاندازیم.» وی افزود: «گزارش ویژه بررسی وضعیت یوان تایید می کند که در سال ۲۰۱۵ یوان شاهد تحول بزرگی بوده و به یک ارز رایج در مبادلات تجاری تبدیل شده است. استفاده از مراکز بیشتر پرداخت به یوان در خارج از هنگ کنگ نقشی کلیدی در افزایش رواج یوان ایفا کرده است.»

منبع:تسنیم

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: