۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۸
یک مقام مسئول در وزارت کار :

آمار جدید ۳۰۰ هزار نفر اشتغال سال ۹۳/ بالاخره چند نفر وارد بازار کار شدند؟

یک مقام مسئول در وزارت کار گفت: با احتساب ریزش‌ نیرو در سال ۹۳ تعداد ۳۵۰ هزار نفر وارد بازار کار شده‌اند، در مجموع اشتغال در سال ۹۳ نسبت به ۹۲ بهبود پیدا کرد.

به گزارش عیارآنلاین،یک مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه آمار اعلام شده درباره ایجاد ۷۰۰ هزار شغل مربوط به طرح آمار گیری نیروی کار است، اظهار داشت: این اطلاعات باید بسیار دقیق به کار برده شود؛ یکی از مشکلات این است که آمارها با دقت اعلام نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه آمارهای ۴ فصل سال ۹۳ هم مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: شاید به دلایلی مشاغل در سال ۹۳ ایجاد شده باشد، اما از طرفی برخی مشاغل هم از بین رفتند، بنابراین به طور خالص حداقل ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار شغل در سال ۹۳ ایجاد شد.

وی تاکید کرد: برخی مشاغل به صورت کارآفرینی در کمیته امداد امام خمینی، بسیج سازندگی، صندوق کارآفرینی یا نهادهای مختلف ایجاد شده است.

این منبع مسئول در پاسخ به این سوال که در سال ۹۴ پیش‌بینی از میزان ایجاد شغل چیست، تصریح کرد: فعلاً چیزی قابل پیش‌بینی نیست و باید با گذر زمان، میزان سرمایه‌گذاری‌ها سنجیده شود و رشد تولید ناخالص داخلی مشخص باشد.

وی با اشاره به اینکه اظهار نظر درباره میزان اشتغال در سال ۹۴ مربوط به پارامترهای مختلف اقتصادی است، تأکید کرد: جمع‌بندی از سال ۹۳ این بود که بازار کار نسبت به سال ۹۲ وضعیت بهتری پیدا کرد.

وی گفت: در سال ۹۱ و ۹۲ با رکود عمیقی مواجه بودیم، اما از بهار سال ۹۳ وضعیت رو به بهبودی رفت، هم‌اکنون وضعیت از سال گذشته بهتر شده، اما از رکود تورمی به طور کامل خارج نشدیم.

این مقام مسئول با اشاره ببه اینکه رکود و رونق در هر اقتصادی جزء لاینفک آن است، افزود: اگر آمارهای اشتغال هم به صورت فصلی منتشر شود، باز تغییر قابل ملاحظه‌ای در آن دیده می‌شود.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: