هشدار ۴ وزیر به ورشکستگی کارخانه‌ها و تعدیل نیروی کار/ سقوط بورس غیرطبیعی است

کارشناس اقتصادی گفت: وزرا پیش‌دستی کردند و قبل از اقدام کارخانه‌ها برای تعدیل نیرو و اعلام ورشکستگی، به رئیس جمهور نامه‌ نوشته‌ و از وی طلب کمک کرده‌اند.

به گزارش عیارآنلاین،آلبرت بغزیان استاد اقتصاد دانشگاه تهران در مورد نامه ۴ وزیر به رئیس جمهور، گفت: نامه‌نگاری تعدادی از وزرا به رئیس‌جمهور درباره نوسانات بورس در حالی که خودشان نسبت به آن مسئولیت دارند نشان می‌دهد که آنها به دلیل دخالت‌هایی که در افت‌وخیزهای بورس وجود دارد نمی‌توانند  مسئله را از روش‌های علمی و معقول کنترل کنند.

وی با بیان اینکه دلیل علمی برای افت شدید بورس وجود ندارد، گفت: به نظر می‌رسد وزرا از رئیس جمهور خواسته‌اند که مانع دخالت‌های عمدی در بازار شود.

این استاد اقتصاد تصریح کرد: با توجه به اینکه تحریم‌ها و نرخ ارز اثرشان را بر اقتصاد گذاشته‌اند، رکود هم به پایین‌ترین حد خود رسیده و یارانه‌ها هم در این شرایط خیلی نمی‌تواند تأثیرگذار باشد، بنابراین عمیق‌تر شدن رکود منتفی است.

بغزیان بیان داشت: با این شرایط فکر می‌کنم وزرا پیش‌دستی کرده‌اند و قبل از اقدام کارخانه‌ها برای تعدیل نیرو و اعلام ورشکستگی به رئیس جمهور نامه‌ نوشته‌اند و از وی طلب کمک کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سقوط بورس تا این حد غیرعادی است، اظهار داشت: وقتی بازارهایی مثل ارز از رونق می‌افتد سرمایه‌ها به سمت بورس هدایت می‌شود

 این استاد اقتصاد تصریح کرد: با نگارش نامه وزرا می‌توان استنباط  کرد که حل مشکل بورس از روش‌های اقتصادی ممکن نیست.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: