رتبه بندی مدیران در طرح تعالی مدارس از امسال اجرا می شود

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: ارزیابی های آموزش و پرورش امسال در طرح تعالی مدارس تمرینی نبوده و رتبه بندی مدیران نیز در این بخش اجرا می شود.

به گزارش عیارآنلاین،عظیم محبی روز دوشنبه در همایش یک روزه مدیران مجری برنامه تعالی مدیریت مدارس آذربایجان غربی افزود: مشاوران ، ارزیابان و مدیران باید یاریگر آموزش و پرورش باشند تا این طرح در مدارس نهادینه شود.
وی اظهار کرد: مدیران و شرکت کنندگان در این طرح از سال آینده به عنوان مدرسان طرح در مدارس هستند و به تدریج تمامی مدیرانی که به عنوان گروه اول آموزش دیده اند ، کار آموزش سایر واحدها را برعهده گرفته و روند طرح را به صورت افقی تداوم می بخشند.
محبی ادامه داد: طرح تعالی مدارس در پی نظم دادن به فعالیت های قبلی مدارس بوده و هیچ طرح و فعالیت جدیدی را در مدارس تزریق نکرده است.
وی با بیان اینکه این طرح دارای مبانی و اصولی است،گفت:دارا بودن فرایند اجرایی روشن و واضح از خصوصیات طرح تعالی مدارس بوده و تدوین برنامه جزو بخش های اصلی ، اجرای بهتر برنامه شعار و هدف اصلی امسال و ارزیابی بیرونی نیز از بخش های این طرح است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی هم در این همایش گفت: ۱۸۸ مدرسه استان در تمام مقاطع آموزشی در طرح تعالی مدارس مشارکت دارند.
اردشیر سیدسیاح افزود: با اجرای مدیریت شده و کامل طرح تعالی در مدارس شاهد یک مهندسی معکوس خواهیم بود که قدرت پاسخگویی آموزش و پرورش به مطالبات مردمی از این نهاد را ارتقا می دهد.
این همایش با حضور ۴۰۰ نفر از مدیران ، ارزیابان و مشاوران مناطق ۲۴ گانه آموزش و پرورش آذربایجان غربی به مدت یک روز در ارومیه برگزار شد.
به گزارش ایرنا ، برنامه تعالی مدیریت مدرسه در پنج هزار و ۹۰۰ مدرسه در سطح کشور اجرا می شود و ۱۳ هزار نفر از مدیران مدارس ، مجریان و تیم های ارزیابی نیز در این طرح مشارکت دارند.
با توجه به اینکه برنامه تعالی مدیریت مدرسه در اولین سال اجرایی تمرینی بود، مدارس رتبه بندی نشد و مدیران همه مدارس باید مدارس را از وضعیت فعلی به سمت رشد کیفی ارتقا می دادند.
این طرح گامی در جهت کیفیت بخشی و کیفیت سنجی از فعالیت های مدرسه بر اساس شاخص ها و استانداردهای تعریف شده ست.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: