معاون وزیر آموزش و پرورش:

المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای از دهم آبان‌ماه در سراسر کشور آغاز می‌شود

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه تعداد مراقبین سلامت در این حوزه کافی نیست لذا اقدام به ایجاد نهضت داوطلبی در حوزه سلامت خواهیم کرد تا این خلاء نیروی انسانی را نیز جبران کنیم.

به گزارش عیارآنلاین،مهرزاد حمیدی صبح امروز در مراسم افتتاح پایگاه تغذیه سالم و آغاز طرح نرمش صبحگاهی مدارس با اشاره به اهمیت توجه به ورزش و تغذیه سالم، اظهار کرد: باید دانش‌آموزان به ویژه دختران را به حرکت و پویایی تشویق کرد، زیرا شیوه زندگی در حال حاضر سبب شده فرزندان‌مان کمتر به فکر ورزش و پویایی باشند و بیشتر وقت خود را با بازی‌های کامپیوتری و دنیای مجازی پر ‌می‌کنند. این در حالی است که بی‌تحرکی زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌ها است.

وی ادامه داد: در گذشته ما با سونامی بیماری‌های واگیر مواجه بودیم، ولی امروز به دلیل کاهش تحرک و ورزش در جامعه بیماری‌های غیرواگیر نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، بیماری‌های ناشی از ناهنجاری‌های اسکلتی بیشتر به چشم می‌خورد، لذا لازم همه مسئولان و مردم نسبت به این مقوله اهتمام داشته باشند، به همین خاطر با خودمراقبتی می‌توان شیوه زندگی توام با حرکت را ایجاد کرد.

حمیدی با بیان اینکه باید در بین مدارس دخترانه و پسرانه تبعیض مثبت به‌وجود آورد، تصریح کرد: تبعیض در لغت معنی خوبی ندارد، اما ما برای اینکه در جامعه دختران سالم و بانشاطی داشته باشیم باید تبعیض مثبت ایجاد کنیم، زیرا دختران مادران آینده این سرزمین هستند که اگر حرکت و ورزش عادت زندگی آن‌ها شود نسلی سالم‌تر خواهیم داشت.

این مسئول با اشاره به آغاز المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای از دهم آبان‌ماه، عنوان کرد: از دهم آبان‌ماه المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای در سراسر کشور آغاز می‌شود، سال گذشته این المپیادها توسط یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز برگزار شد، زیرا ما در نظر داریم مدارس کشور مدارسی توام با شادابی و نشاط باشند تا از این طریق انس دانش‌آموزان به مدارس بیشتر شود که این مهم به همت و همکاری سایر همکاران نیازمند است

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: توجه به حوزه بهداشت و سلامت از ضروریات است که ما نیز برنامه‌های موثر و قابل توجهی را در این راستا داریم، از این حیث توجه به تغذیه سالم در مدارس، مصرف ویتامین D و قرص آهن و اهمیت به آموزش‌های لازم برای زندگی و ویژگی‌های سن بلوغ برنامه‌های متعددی را در دستور کار خود داریم و به کمک مراقبین سلامت این موضوعات را در مدارس پیگیر هستیم.

در ادامه این مراسم، مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان یادآور شد: دانش‌آموزان امید و آینده‌سازان کشور هستند که لازم است ورزش و تغذیه سالم را سرلوحه زندگی خود قرار دهند، به همین جهت ورزش و پویایی جزو برنامه‌های اصلی آموزش و پرورش است، زیرا پیشرفت در سایه بدن سالم محقق می‌شود و بدن سالم در گرو تغذیه سالم و ورزش کردن است.

به گزارش ایسنا، در حاشیه این مراسم پایگاه تغذیه سالم و آغاز طرح نرمش صبحگاهی مدارس در این مدرسه با حضور مسئولان افتتاح شد.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: