۷۰۰ مدرسه خیرساز جدید تا پایان سال در کشور آماده تحویل می شود

وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در مراسم افتتاح چهار واحد آموزشی وکیلی در نیشابور گفت : هدف اصلی از سفر امروز تقدیر از مهندس وکیلی و تمام خیرین استانی ست که پیشتاز ساخت مدارس توسط خیرین در کشور است و تا پایان سال ۷۰۰ واحد خیرساز آماده تحویل می شود.

به گزارش عیارآنلاین،علی اصغر فانی در مراسم افتتاح چهار واحد آموزشی وکیلی در نیشابور و انعقاد تفاهم نامه ساخت ۶۹ مدرسه دیگر توسط این خیر مدرسه ساز ضمن تسلیت به ملت بزرگ ایران به دلیل غم بزرگ فاجعه منا اظهار داشت: هدف اصلی از سفر امروز تقدیر از مهندس وکیلی و تمام خیرین استانی ست که  پیشتاز ساخت مدارس توسط خیرین در کشور است .
وی افزود: درحال حاضر بیش از ۵۲۰ هزار کلاس درس در کشور وجود دارد که ۴۹۰ هزار آن پس از انقلاب اسلامی ساخته شده و از این تعداد بیش از ۲۰ درصد آن ها توسط خیرین مدرسه ساز ساخته شده و در شرایط کنونی بیش از دو میلیون و یکصد هزار دانش آموز در مدارس خیرساز درس می خوانند.
فانی گفت : عمل مدرسه سازی یک کار خیر باقی و جاودان برای دنیای آخرت  و مصداق بارز باقیات الصالحات است.
وزیر آموزش و‌پرورش ضمن تبریک به خیرین ‌مدرسه ساز برای انتخاب این مسیر در اقدامات خیر اظهار داشت: امسال تا قبل از شروع مهرماه ۱۳۰۰ مدرسه با هشت هزار کلاس درس در کشور آماده شد که از این تعداد بیش از ۲۰ درصد توسط خیرین مدرسه ساز آماده شد.

فانی گفت: خیرین مدرسه ساز کشور امسال حدود ۸۰۰ میلیاردتومان تعهد مدرسه سازی داشتند که با این روند پیش بینی می کنیم با اضافه شدن ۷۰۰ مدرسه دیگر تا پایان سال ۹۴ اقدامی بی سابقه در این بخش اتفاق بیفتد و در سال آینده رقم  مشارکت خیرین از اعتبارات دولتی پیشی بگیرد.
وی از مشارکت خیرین در برنامه های متنوع آموزشی، پرورشی و فرهنگی و ورزشی این بخش خبر داد و اظهار داشت: برای به نتیجه رساندن رسالت سنگینی که بر دوش داریم به همراهی و همکاری تمام بخش ها داشتیم و خوشبختانه امسال در روز اول مهرماه امسال این مشارکت و حضور بخش های مختلف را به بهترین ‌شکل ممکن شاهد بودیم و اعتقاد داریم این اقبال عمومی به آموزش و پرورش امروز در تاریخ این نهاد در کشور بی سابقه بوده است .
وی گفت: امروز نیاز به همکاری ، هم رایی و همراهی همه مردم و بخش ها نیاز داریم تا بتوانیم براساس سند تحول بنیادین ، آموزش و پرورشی کیفی و پویا داشته باشیم .
فانی درخصوص اردوگاه باغرود نیشابور هم خاطرنشان ساخت : باید از سپاه پاسداران بابت همکاری که در بازپس دادن این اردوگاه داشت تشکر کنم و درحال حاضر یک تیم مجرب مسئول شده اند برنامه ای برای بالابردن بهره وری این اردوگاه تنظیم کنند .
منبع:پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: