زنگ خطر آب در تهران به صدا درآمد

با احتساب مجموع مصرف ۱۹٫۵ میلیون مترمکعبی آب شرب در شهر تهران در نخستین هفته مهر، به طور متوسط سرانه مصرف آب هر تهرانی در این مدت، ۳۲۸ لیتر در شبانه روز بوده است.

به گزارش عیارآنلاین،بر اساس پایش های جدید صورت گرفته توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران بر میزان مصرف آب در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، از روز دوشنبه (سی ام شهریور) تا روز یکشنبه (پنجم مهرماه) در مجموع ۱۹ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۲۸۱ مترمکعب آب شرب در پایتخت مصرف شد.

متوسط مصرف روزانه آب شرب در شهر تهران در این مدت، ۲ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۶۱۱ مترمکعب بود. با احتساب جمعیت ساکن شهر تهران که حدود ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است، به طور متوسط سرانه مصرف آب هر تهرانی در نخستین هفته مهرماه، ۳۲۸ لیتر در شبانه روز بوده است.

اطلاع از این خبر که به طور متوسط هر تهرانی ۳۲۸ لیتر آب در ۲۴ ساعت مصرف می کند شاید عجیب باشد، اما وقتی به این مسئله توجه کنیم که علاوه بر مصارف معمولی و ضروری آب در خانه ها، کسانی هستند که از آب شرب لوله کشی برای پر کردن استخر، آبیاری کوچه و خیابان و باغ و باغچه و … استفاده می کنند و ده ها برابر یک مشترک معمولی آب مصرف می کنند، افزایش متوسط سرانه مصرف به ازای هر نفر توجیه پذیر می شود.

رسیدن سرانه مصرف آب شرب در شهر تهران به ۳۲۸ لیتر در شبانه روز، زنگ خطری برای آینده تأمین آب این شهر است.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: