وزیر نیرو خبر داد

مذاکره با شرکت‌های دانش بنیان برای اصلاح تلفات شبکه آب

وزیر نیرو گفت: تاکنون با چند شرکت دانش بنیان برای اصلاح تلفات شبکه آب کشور مذاکره کرده ایم تا بتوانیم با تعویض خطوط لوله فرسوده با خطوط لوله ای متناسب با تکنولوژی روز و هوشمندسازی شبکه به خصوص در بخش تجهیزات اندازه گیری از میزان تلفات شبکه آب بکاهیم.

به گزارش عیارآنلاین،حمید چیت چیان اظهار داشت: کاهش تلفات در شبکه های انتقال و توزیع آب و برق در کشور از برنامه های اصلی وزارت نیرو است و در این زمینه تاکنون اقدامات موثری نیز انجام شده است.

وی افزود: مطمئنا اقداماتی که تاکنون انجام شده کافی نیست و برای رساندن میزان تلفات شبکه های انتقال و توزیع آب و برق در ایران به سطح استانداردها راهی طولانی در پیش داریم اما به خوبی توانسته ایم در این راه گام های ابتدایی را برداریم.

وزیر نیرو متوسط تلفات شبکه برق کشور را حدود ۱۲ تا ۱۳ درصد عنوان کرد و گفت: به دنبال رساندن این رقم به زیر ۱۰ درصد هستیم و تلاش می کنیم تا پایان سال متوسط تلفات شبکه برق کشور به ۱۰ درصد برسد.

وی ادامه داد: متوسط تلفات شبکه آب کشور ۲۳ تا ۲۴ درصد است که در نظر داریم این رقم را به ۱۶ تا ۱۷ درصد برسانیم اما برای کاهش تلفات بخش آب راهی طولانی تر و پیچیده تر نسبت به صنعت برق در پیش رو داریم.

این عضو کابینه دولت در پاسخ به اینکه آیا کاهش تلفات شبکه آب به ۱۶ تا ۱۷ درصد در دولت یازدهم محقق می شود، گفت: خیر، این راه طولانی تر از عمر دولت یازدهم است اما تلاش می کنیم گامهای ابتدایی در این مسیر به خوبی برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون با چند شرکت دانش بنیان برای اصلاح تلفات شبکه آب کشور مذاکره کرده ایم تا بتوانیم با تعویض خطوط لوله فرسوده با خطوط لوله ای متناسب با تکنولوژی روز و هوشمندسازی شبکه به خصوص در بخش تجهیزات اندازه گیری از میزان تلفات آب بکاهیم.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: تأمین مالی طرح های بهینه سازی شبکه های انتقال و توزیع آب و برق نیز از چالش هایی است که با آن روبه رو هستیم و تلاش می کنیم در اقتصاد فعلی صنعت آب و برق، برای این مشکلات فکری کنیم.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: