صرفه‌جویی ۱۵۰۰ میلیارد تومانی، تنها با افزایش نیم درصدی ضریب تبدیل تولید خوراک دامی

در صورت افزایش نیم درصدی ضریب تبدیل در واحدهای تولیدی، مرغداری‌ها، دامداری‌ها و سایت‌های پرورش محصولات آبزی یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به‌دنبال خواهد داشت.

به گزارش عیارآنلاین، دبیر انجمن تولیدکنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان با اعلام این خبر گفت: محصولات تولیدشده این انجمن به بیش از ۱۱ کشور صادر می‌شود و تا پایان سال ۲۰۱۵، ۵۰ میلیون دلار صادرات خوراک دام به بازارهای بین‌المللی داشته‌ایم.

مجید موافق‌قدیری افزود: کشورهای بازار محصولات تولیدشده انجمن، کشورهای آسیایی و خاورمیانه هستند که تلاش می‌شود با ارتقاء استانداردها، صادرات به کشورهای اروپایی نیز آغاز شود.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقدشده بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و انجمن تولیدکنندگان خوراک دام و طیور خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی به‌عنوان بدنه کارشناسی بخش، خط فکری لازم را به وزارت جهاد کشاورزی برای تدوین برنامه ششم توسعه خواهد داد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان ادامه داد: آنچه در برنامه ششم توسعه مورد تأکید قانون‌گذار واقع می‌شود، بهبود فضای کسب و کار و حمایت از بخش خصوصی به‌عنوان مهم‌ترین هدف این قانون است.

موافق‌قدیری تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی به معنای افزایش بهره‌وری و راندمان تولید به‌شمار می‌رود و وزارت جهاد کشاورزی باید با ترویج و به‌کارگیری فرآیندهای آموزشی، بخش تولید را برای توسعه پایدار، کاهش هزینه‌های تولید و تولید مقرون به صرفه آماده کند.

وی یادآور شد: در همین راستا، در صورتی که حوزه‌های دام، طیور و آبزیان از خوراک آماده‌شده که مخلوطی از مواد غذایی مورد نیاز دام، طیور و آبزیان است، مورد استفاده قرار دهند، به ازای افزایش نیم درصد ضریب تبدیل، یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی به‌دنبال خواهد داشت.

موافق‌قدیری تأکید کرد: تحقیقات و پروژه‌های آموزشی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای رسیدن به کشاورزی توسعه‌یافته و مدرن محسوب می‌شود و سازمان نظام مهندسی مهم‌ترین بستر تحقق این هدف است.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: