اعلام آمادگی وزارت بهداشت برای همکاری با انجمن‌های علمی گروه پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت آمادگی همکاری با انجمن‌های علمی گروه پزشکی را در راستای اجرای برنامه‌های تحول آموزش علوم پزشکی کشور اعلام کرد.

به گزارش عیارآنلاین، باقر لاریجانی تدوین برنامه‌های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی را با توجه به شرایط کنونی کشور در زمینه بیماری‌ها، تغییرات هرم جمعیتی و سایر مسائل مبتلا به نظام سلامت کشور را امری ضروری برشمرد و گفت: اجرای اثربخش این برنامه ها مستلزم همکاری همه نهادهای دست‌اندرکار حوزه آموزش بوده و بی شک تعامل هدفمند این نهادها با وزارت بهداشت می‌تواند نقش موثری در تحول و ارتقای آموزش علوم پزشکی کشور داشته باشد.

وی با اشاره به نشست‌‌های متعددی که به منظور رصد نقطه نظرات دست اندرکاران و ذینفعان حوزه آموزش درخصوص برنامه‌‌های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی برگزار گردیده، نشست انجمن­های علمی علوم پزشکی کشور که در تاریخ ۱۹ شهریور ماه سال جاری برگزار شد را از جمله اقداماتی برشمرد که اثرات مثبتی در اجرای اثربخش برنامه های تحول حوزه آموزش علوم پزشکی خواهد داشت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن تشکر از حضور روسای انجمن های علمی کشور در این نشست، یادآور شد: بسته های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی،‌ سند آمایش سرزمینی،‌ سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و راهنمایی‌های بالینی از عمده مباحث مطروحه در نشست مذکور بوده که می تواند از زمینه‌های همکاری انجمن‌ها با مجموعه وزارت بهداشت باشد.

 لاریجانی اظهار داشت: معاونت آموزشی وزارت بهداشت آمادگی دارد تا پروژه­‌های تدوین شده در راستای رسالت­‌های انجمن ها و تحقق اسناد فوق‌، به ویژه بسته های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی، را مورد بررسی و حمایت قرار دهد.

وی در پایان از روسای انجمن ها علمی کشور خواست در صورت وجود پروژه‌هایی از این قبیل،‌ طرح اولیه آن در قالب پروپوزال اجرائی تدوین و تا آخر مهرماه سال جاری جهت بررسی و پذیرش به معاونت اموزشی وزارت بهداشت ارسال شود.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: