محسن قرائتی: کشور نیازمند تشکیل ستاد ازدواج آسان برای جوانان است

رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت: با توجه به شرایط جوانان کشور و افزایش سن ازدواج، نیازمند راه اندازی ستادی برای ازدواج آسان جوانان هستیم.

قرائتیبه گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی روز دوشنبه در ضبط برنامه درس هایی از قرآن در دانشگاه سمنان افزود: ازدواج آسان در کشور نیاز به ترویج و پیشرو دارد.
وی تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب، نهاد دانشگاه در بسیاری مسلیل مانند تعداد روزهای تدریس در دانشگاه، برداشتن شرط سن برای دانشجویان و استادان دانشگاه و … خط شکن بود و اکنون نیز باید در مساله ازدواج آسان گام بردارد.
وی با اشاره به روحیه جستجو و پرسش گری در بین جوانان، افزود: بسیاری از جوانها در مباحثی مانند ولایت فقیه، چرایی پیروی از مرجع تقلید و مسایل فقهی و دینی سئوال دارند.
قرائتی ادامه داد: همه این مساله را تایید می کنند که انسان چون علم لازم را ندارند به پزشک متخصص مراجعه می کند، و در مساله تقلید و ولایت فقیه هم همینطور است، زیرا با مراجعه به متخصص در هر حوزه ای، حجت بر انسان کامل می شود.
وی دانشجویان را به پژوهش در دین اسلام توصیه کرد و گفت: دانشجویان در کشور مسلمان ایران همواره باید با اسلام شناسان در ارتباط باشند.
وی با تاکید بر حفظ محیط و فضای علمی در دانشگاه ها، خاطرنشان کرد: حقوق بشر طلب می کند کسی که وارد فضای آموزشی شده است، به دنبال علم باشد و بدحجابی در محیط دانشگاه ها برهم زدن این حق و خلاف حقوق افراد حاضر در دانشگاه هاست.
وی دانشجویان را به کسب علم کاربردی همراه با مهارت، تقویت روحیه خودباوری، تقویت فرهنگ دینی و پایه های معنوی، ترویج فرهنگ اقامه نماز، ازدواج آسان و تلاش برای کاهش سن ازدواج، رعایت شئونات اسلامی در دانشگاه ها و توجه به حفظ حجاب و عفاف توصیه کرد.
رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه ایران اسلامی در موقعیتی قرار دارد که آرزوی خیلی از کشورهاست، افزود: خروجی آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید برای کشور مفید و تربیت افرادی سودمند برای جامعه باشد.
بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه سمنان تحصیل می کنند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: