۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۸
شریعت‌نژاد تاکید کرد:

پرداخت یارانه به شیر ضروری است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی دولت به هزینه‌های تولید و در نتیجه آن رشد قیمت ها در بازار، گفت: بی‌ثباتی نرخ محصولات لبنی نتیجه بی توجهی دولت در پرداخت یارانه به شیر و کوتاه کردن دست دلالان است.

به گزارش عیارآنلاین، شمس‌الله شریعت‌نژاد با انتقاد ازبی توجهی دولت به هزینه های تولید، گفت:رشد روزافزون قیمت‌ها به ویژه در زمینه محصولات لبنی نتیجه بی‌توجهی دولت به هزینه های تولید و نظارت بر عرضه صحیح محصولات به بازار است.

نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه دلسردی تولیدکنندگان از حمایت های دولت به رشد قیمت ها منجر شده ،تصریح کرد: دولت زمانی می تواند مدعی تلاش برای ثبات قیمت‌ها شود که کمک حال تولیدکننده برای ثبات نرخ ها در بازار باشد.

وی با تاکید بر ضرورت پرداخت یارانه به تولیدکننده، افزود: زمانی که مسئولان توجهی به هزینه‌های تولید ندارند نمی توان به تنظیم بازار امیدوار بود؛زیرا ثبات نرخ ها در نتیجه ثبات هزینه ها ممکن می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه دولت باید پرداخت یارانه به شیر را در اولویت خود برای کمک به تولیدکننده و مصرف کننده قرار دهد، ادامه داد: در حال حاضر با وجود اینکه پرداخت یارانه به شیر ضرورتی کتمان ناپذیر است اما اقدامی عملی در این رابطه تاکنون صورت نگرفته است.

پرداخت یارانه به شیر ضرورتی کتمان ناپذیر

شریعت نژاد با تاکید بر اینکه عدم حمایت دولت از تولیدکنندگان بازار را به دست دلالان سپرده است، افزود: دلالان در حال حاضر تنظیم کنندگان بازار همسو با سود جیب خود هستند.

وی با بیان اینکه نرخ گذاری صرف قیمت ها از سوی دولت بدون توجه به روند تولید تبعات بیشماری برای اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت،گفت: حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده در باب تنظیم قیمت محصولات لبنی ضرورتی غیرقابل انکار برای کاهش هزینه‌های درمانی کشور است.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: شیر به عنوان کالایی اساسی در کشور نیازمند اختصاص یارانه بوده از این رو دولت باید برای ایجاد ثبات قیمتی در بازار محصولات لبنی به این مهم توجه کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: