۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۴
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

بخشنامه «اعمال مدرک تحصیلی تنها یکبار بعد از استخدام» تمام کارکنان دولت را شامل می‌شود

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: بخشنامه «اعمال مدرک تحصیلی تنها یکبار بعد از استخدام» از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صادر شده است و تمام کارکنان دولت را شامل می‌شود و صرفاً‌ مشمول حال فرهنگیان نیست.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا جدایی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در واکنش به گلایه برخی از فرهنگیان مبنی بر ارسال بخشنامه‌ای در خصوص «نحوه ادامه تحصیل و اعمال مدارک تحصیلی جدید کارکنان که تنها یک مدرک بالاتر پس از استخدام اعمال می‌شود»، اظهار داشت: در تاریخ ۱۷ شهریور ۹۴ بخشنامه‌ای از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر شد که بر اساس آن، کارکنان دولت پس از استخدام تنها یک مدرم بالاتر را می‌توانند جهت ارتقای شغلی خود ارائه دهند.

وی افزود:‌ صدور این بخشنامه با گلایه برخی از فرهنگیان همراه شده است که در ارتباط با آن لازم است، توضیح داده شود که این بخشنامه در راستای ابلاغ بخشنامه ۲۴ اسفند سال ۹۳ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور صورت گرفته است که براساس بند یک بخشنامه سازمان مدیریت با استناد به بند ۷۰ قانون مدیریت خدمات کشوری به صراحت آمده است «آثار اعمال مدارک تحصیلی مأخوذه نسبت به مدارک تحصیلی ارائه شده در بدو استخدام کارکنان رسمی و پیمانی بالاتر در طرح طبقه‌بندی مشاغل قابل احتساب است».

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: به عبارت بهتر برای کارکنان «زیر دیپلم به دیپلم»، «دیپلم به فوق دیپلم»، «فوق دیپلم به کارشناسی»، «کارشناسی به کارشناسی ارشد» و «کارشناسی ارشد به دکترا» تنها یک بار ارائه مدرک تحصیلی ممکن است.

وی تصریح کرد:‌ این بخشنامه از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صادر شده است و تمام کارکنان دولت را شامل می‌شود و صرفاً‌ مشمول حال فرهنگیان نیست.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «اگر دستگاهی یا سازمانی به ارتقای بیش از یک مدرک تحصیلی برای کارکنان خود نیاز داشته باشد یا در برخی مشاغل، نیاز به ارتقا باشد، چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟»، عنوان کرد: در این موارد اگر دستگاهی نیاز به ارتقای بیش از یک مدرک تحصیلی بالاتر برای کارمندان خود داشته باشد، نیازمند اخذ مجوز از شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی است.

وی درباره افرادی که قبل از صدور این بخشنامه در آزمون دانشگاه‌ها شرکت کرده و پذیرفته شده‌اند و هم‌اکنون به تحصیل اشتغال دارند، افزود:‌ به منظور مساعدت به این افراد طی اطلاعیه‌ای با ادامه تحصیل آنها فارغ از ممنوعیت بیش از یک مقطع بالاتر در سال جدید موافقت شد.

جدایی در خصوص تفاوت وزارت آموزش و پرورش با سایر نهادها و لزوم بازآموزی و به روز بودن معلمان عنوان کرد:‌ با توجه به ضرورت ارتقای سطح علمی معلمان،‌ آموزش و پرورش در حال بررسی موضوع است تا مجوزهای لازم برای تسهیل ادامه تحصیل فرهنگیان اخذ کند و به محض حصول نتیجه از طریق پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

۷ دیدگاه

 1. ناشناس :

  ابخشنامه «اعمال مدرک تحصیلی تنها یکبار بعد از استخدام» تمام کارکنان دولت را شامل می‌شود
  این بخشنامه بر خلاف سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری است

 2. حیدری :

  سلام من قبل صدور این بخشنامه دانشگاه قبول شده ام شهریور امسال حدود یک ماه دیگه مدرکم را میگیرم پس به من شامل نمیشه

  • کارمند :

   حیدری عزیز . ان شاء الله آنهایی که قبل از بخشنامه دانشجو و یا مدرک تحصیلی ارائه دادند به شرط اینکه مرتبط با شغل مورد تصدی باشد محاسبه خواهد شد و لاغیر

 3. ملیحه :

  بعد دوسال نه تنهابخشنامه عدم اعمال مدرک برای فرهنگیان رفع نشدبلکه وزارت نامه زده حتی برای قبولی های ۹۶ دانشگاه نامه موافقت سازمان وریزنمرات تربیت معلم ندهیدواینگونه جلوی تحصیل راگرفتند.

 4. افشاری :

  مشکل اینجاست کسی ازین بخشنامه مطلع نیست. من اگه میدونستم هرگز ادامه تحصیل نمی دادم لذا در خصوص بخشنامه اگه دوستان راه حلی پیدا کردند اینجانب را نیز در جریان بزارند۰۹۱۴۲۵۷۸۴۸۷افشاری

 5. ندا :

  یا بخشنامه «اعمال مدرک تحصیلی تنها یکبار بعد از استخدام» شامل کارکنان قراردادی میشود؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: