۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۹

اتمام بررسی اساسنامه شرکت ملی نفت در کمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از پایان بررسی مجدد اساسنامه شرکت ملی نفت ایران در جلسه امروز کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: اساسنامه تغییر خاصی نداشته و رابطه مالی دولت و شرکت ملی نفت را در آن شفاف شده است.

به گزارش عیارآنلاین، حسین امیری خامکانی با تشریج جلسه امروز کمیسیون انرژی، از ادامه بررسی اساسنامه شرکت ملی نفت ایران با حضور مسؤولان و کارشناسان خبر داد و گفت: بررسی مجدد اساسنامه شرکت ملی نفت در جلسه امروز به پایان رسید.

نماینده مردم زرند و کوهبنان درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقرر شد کارگروهی که اساسنامه را بررسی می‌کند، نظرات، ایرادات و پیشنهادهایی را که در چند جلسه گذشته و جلسه امروز کمیسیون مطرح شده است، را جمع بندی و بررسی خواهد کرد.

وی افزود: پس جمع بندی، کارگروه موارد پیشنهادی را اعمال می‌کند و دو باره کمیسیون در خصوص اساسنامه شرکت ملی نفت یک رای گیری کلی انجام خواهد داد که پس از آن برای رای گیری به صحن علنی ارسال خواهد شد.

امیری خامکانی پاسخ به این سوال که آیا اساسنامه شرکت ملی نفت در بررسی مجدد تغییر محسوسی داشته است، گفت: تفاوت و تغییر خاصی نداشته و عمدتا ویرایش‌های گذشته است. رابطه مالی دولت و شرکت ملی نفت را که در ماده اول و دوم آن آمده، شفاف کرده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بررسی اصلاح لایحه تبصره (۵) الحاقی ماده (۲۴) قانون معادن دستور کار دیگر امروز کمیسیون انرژی بود، گفت: با حضور مسؤولین و کارشناسان این تبصره بررسی شد.

منبع: خانه‌ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: