معاون وزیر نفت خبر داد

کاهش ۱۵ درصدی مصرف گازوئیل از ابتدای مهرماه نسبت به سال قبل

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از کاهش حدود ۱۵ درصدی عرضه نفت گاز با اجرای طرح پیمایش از ابتدای مهر ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، عباس کاظمی در بازدید از مرکز داده‌های سامانه هوشمند سوخت و روند اجرای طرح پیمایش نفت گاز در این مرکز گفت: در ده روز نخست مهرماه سال جاری حدود ۴۰ میلیون لیتر نفت گاز به خودروهای سنگین اختصاص یافته است و این در حالی است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به آثار مثبت اقتصادی حاصل از اجرای طرح پیمایش افزود: ما به التفاوت نفتگاز اختصاص یافته در این طرح می تواند صادر و ارزش واقعی این فرآورده ی مهم به سیستم اقتصادی کشور بازگردد.

معاون وزیر نفت با اشاره به قاچاق این فرآورده به سبب تفاوت قیمت آن در داخل و خارج کشور تصریح کرد: کنترل عرضه خارج از شبکه نفت گاز یکی از مهمترین آثار اجرای طرح پیمایش نفت گاز است.

به گفته این مقام مسئول میزان سهمیه اختصاص یافته به خودروهای سنگین در این طرح هم اکنون بر اساس تناژ و بارنامه بوده و از اوایل مهرماه سال آینده با نصب GPS در تمام این خودروها، قطعا سهمیه های متعلقه واقعی تر خواهد شد.

وی با اشاره به مابه التفاوت نفت گاز باقیمانده حاصل از اجرای طرح پیمایش و نیز توسعه گازرسانی به صنایع و نیروگاه ها اظهار امیدواری کرد: تجارت رسمی این فرآورده که هم اکنون با کشورهای همسایه آغاز شده است، گسترش یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش، ضمن اشاره به بومی بودن طرح پیمایش تصریح کرد: این طرح به طور کامل توسط متخصصان شرکت ملی پخش و با الهام از تجربیات حاصل از اجرای کارت هوشمند بنزین و البته پیشرفته تر از آن طراحی شده و از هیچ پیمانکار خارجی در اجرای آن استفاده نشده است.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: