دبیرکل اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران خبر داد:

حضور تولیدات کشاورزی و شیلاتی ایران در مرکز فودسیتی روسیه

بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که شرکت بازرگانی تعاونی‌های کشاورزی ایران منعقد کرده، قرار است شرکت‌های تعاونی کشاورزی – روستایی و صادرکنندگان آبزیان ایران در پاویونی محصولات خود را در مرکز فودسیتی روسیه به فروش برسانند.

به گزارش عیارآنلاین، دبیرکل اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران امروز با اعلام این خبر گفت: در راستای افزایش صادرات محصولات شیلاتی به کشورهای هدفی چون روسیه، کنسرسیومی تشکیل شده و برنامه‌های مشترک شرکت‌های اصلی صادرکننده مشخص شده است.

علی‌اکبر خدایی افزود: در دو هفته آینده سفری به روسیه از سوی اتحادیه صادرکنندگان انجام می‌شود تا بتوانیم روش‌های تسهیل صادرات آبزیان را ارزیابی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شرکت بازرگانی شبکه‌های تعاونی کشاورزی ایران به نمایندگی از سازمان تعاون روستایی ایران و اتحادیه صادرکنندگان آبزیان موفق به قراردادی با روس‌ها شده که بر اساس آن کلیه شرکت‌های تعاونی روستایی در ۳۱ استان کشور و صادرکنندگان آبزیان می‌تواند در پاویون جمهوری اسلامی ایران و در مرکزی به نام فودسیتی محصولات خود را عرضه کنند.

خدایی ادامه داد: در مرکز فوق مواد غذایی ازجمله آبزیان و سایر محصولات کشاورزی عرضه خواهد شد.

وی تصریح کرد: فعالیت‌های اجرایی برای حضور ایران در این مرکز آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود تا یک ماه آینده بتوانیم محصولات شیلاتی را در این مرکز عرضه کنیم.

خدایی یادآور شد: استفاده از محصولاتی که دارای ارزش افزوده است، ازجمله میگو در مزه‌ها و طعم‌های مختلف سوخاری‌شده، پفکی و سایر فرآورده‌ها و دیگر آبزیان را در دستور کار داریم که در این مرکز عرضه کنیم.

صادرات میگو به روسیه سرعت می‌گیرد

دبیرکل اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران تأکید کرد: در راستای صادرات میگو به کشور روسیه نیز به‌صورت مستقیم یک محموله ۲۰ تنی ارسال شده و محموله دیگری در راه است که تاکنون مورد استقبال روس‌ها قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: برای صادرات آبزیان به سایر کشورها ازجمله فرانسه، ایتالیا، انگلستان و اسپانیا در ابتدای امر باید مشکلات بانکی و تحریم‌ها مرتفع شود، زیرا هیأت‌های مختلفی به ایران سفر کرده‌اند، اما ماحصل آن تاکنون به‌صورت صادرات محصول عملیاتی نشده است.

خدایی همچنین گفت: امیدواریم بتوانیم پس از رفع تحریم‌ها با کشورهای اروپایی وارد معامله شویم و محصولات شیلاتی خود را عرضه کنیم.

وی در پایان افزود: از سوی کشور فرانسه، شرکتی شیلاتی حضور داشت که برای تخم چشم‌زده قزل‌آلا به ایران پیشنهاداتی داشت که معاونت بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی در تلاش است تا معاملات را دوجانبه کند.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: