وضعیت ۱۲شرکت متخلف آب بسته بندی/ اشتباه «دماوند»

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، اشتباه شرکت آب معدنی «دماوند» را منجر به توقف تولید محصولات این شرکت دانست.

دماوندبه گزارش عیارآنلاین، دکتر رسول دیناروند اظهارداشت: ۱۲ تولید کننده آب های بسته بندی که محصولات آنها دچار مشکل بود و باعث توقف تولید این شرکت ها شد، می توانند خیلی زود مشکلات خودشان را کنند.

وی در ادامه گفت: باید ایرادات جزئی که دارند برطرف شود و بعد از نمونه برداری مجدد از محصولات هر کدام از این شرکت ها و تایید آن، اجازه داده می شود که دوباره تولیدات خود را وارد بازار کنند.

دیناروند با عنوان این مطلب که نمونه برداری از تعدادی از این شرکت ها انجام شده و آزمایش های مورد نیاز نیز صورت گرفته است، افزود: به محض اینکه این نمونه برداری ها و آزمایش ها تایید شد، دوباره اجازه ورود محصولات آنها به بازار داده می شود.

معاون وزیر بهداشت به این نکته تاکید کرد که این تاییدیه شامل اصلاح شرایط تولید و نمونه های محصولات این شرکت ها می شود.

دیناروند در مورد شرکت دماوند نیز گفت: وضعیت این شرکت هم مثل بقیه ۱۲ شرکت دیگر است. منتهی، اشتباهی که دماوند انجام داد، این بود که دستور اولیه را که قرار بود تولید و توزیع را متوقف کند، رعایت نکرد.

به گفته وی، این دستور مربوط به ۱۹ شهریور بود که شرکت دماوند آن را نادیده گرفت.

رئیس سازمان غذا و دارو، ادامه داد: در بازرسی های مجدد از شرکت دماوند، مشخص گردید که تولید و توزیع را بعد از دستور ۱۹ شهریور رعایت نکرده و همین مسئله منجر به برخورد با این شرکت گردید.

دیناروند گفت: در بازرسی دوم از دماوند، مطمئن شدیم که تولید و توزیع این شرکت متوقف شده است.

وی افزود: هر زمانی که کارشناسان و بازرسان سازمان غذا و دارو، نمونه ها و آزمایش های اصلاحی را تایید کنند، تولید دماوند آغاز می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: