اعزام ۱۰۰ هزار دانش‌آموز و فرهنگی به عتبات عالیات/ پیشنهاد برگزاری اردوی پیشاهنگی دانش‌آموزان کشورهای مسلمان در تهران

رئیس سازمان دانش آموزی گفت: با توجه به استقبال خوب اولیا و دانش‌آموزان از سفره معنوی و تأثیرگذار عتبات عالیات، مصمم به اعزام ۱۰۰ هزار دانش‌آموز و فرهنگی هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا کفاش رئیس سازمان دانش‌آموزی در دیدار با شیخ نظیف فیاض رئیس کشافه الإمام مهدی(عج) لبنان و نایب رئیس کمیته برنامه‌ریزی پیشاهنگی اتحادیه کشورهای عربی، به مشترکات بین پیشاهنگان ایران و کشافه الإمام مهدی(عج) پرداخت و به توانمندی سازمان دانش‌آموزی در عرصه های مختلف اشاره کرد.

وی گفت: سازمان دانش‌آموزی تعاملات خوبی با معاونت فرهنگی و پرورشی و بخش‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش دارد؛ به گونه‌ای که این سازمان با عملکرد خوبی که از خود به جای گذاشته است در عرصه های مختلف فرهنگی، تربیتی، مهارتی و تشکیلاتی هر کجا که نیاز به کار جهادی باشد در بدنه آموزش و پرورش حضور دارد.

رئیس سازمان دانش آموزی با بیان اینکه این سازمان دارای ۳۰ هزار مربی آموزش دیده و یک و نیم میلیون عضو فعال است، به برگزاری کنگره ۴۱۱ شهید امور تربیتی اشاره کرد و ادامه داد: این کنگره به همت سازمان دانش‌آموزی به سرانجام رسید و این در حالی است که از هیچ بودجه دولتی استفاده نکرد.

وی با اشاره به عملکرد سازمان دانش‌آموزی در عرصه فرهنگی و هنری، به عمره دانش‌آموزی پرداخت و گفت: سالانه سازمان دانش‌آموزی بیش از ۲۶۰۰ دانش‌آموز به عمره اعزام می‌کند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی خاطر نشان کرد: در عرصه عتبات در سال ۹۳ به طور آزمایشی، ۲۰۰۰ دانش‌آموز به همراه مربیان و اولیای خود به عتبات عالیات مشرف شدند که با توجه به استقبال خوب اولیا و دانش آموزان از این سفره معنوی و تأثیرگذار در روحیه دانش آموزان، مصمم به اعزام ۱۰۰ هزار دانش‌آموز و فرهنگی هستیم.

وی با اشاره به برگزاری آخرین اردوی تخصصی سازمان دانش آموزی با حضور ۳۰۰۰ مربی پیشاهنگ در اردوگاه شهید باهنر، بیان داشت: سازمان در این زمینه عملکرد بسیار خوبی داشت.

کفاش خطاب به شیخ نظیف پیشنهاد داد: «برگزاری اولین اردوی بین‌المللی پیشاهنگی دانش‌آموزان و مربیان کشورهای مسلمان در تهران»، «تبادل تجربه از طریق اعزام گروه‌های پیشاهنگی دانش‌آموزان به صورت دوجانبه» و «اجرای سفر عتبات در پیشاهنگی کشافه الإمام مهدی (عج) کشور لبنان»  انجام شود.

* توانمندی ایران برای حضور در عرصه پیشاهنگی جهانی

شیخ نظیف فیاض رئیس کشافه الإمام مهدی (عج) لبنان و نایب رئیس کمیته برنامه ریزی پیشاهنگی اتحادیه کشورهای عربی نیز در این مراسم به مشترکات پیشاهنگی ایران و لبنان اشاره کرد و ضمن ابراز خوشحالی از پیشاهنگی در ایران، گفت: پیشاهنگی کشافه الإمام مهدی (عج) بسیار مورد وثوق سید حسن نصرالله است و اکثریت نیروهای تراز اول حزب الله لبنان از کشافه الإمام مهدی (عج) تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه قدمت کشافه الإمام مهدی (عج) ۳۰ سال است، افزود: کشافه الإمام مهدی(عج)، ۵ هزار مربی و ۶۷ هزار دانش‌آموز پیشاهنگ دارد.

شیخ نظیف فیاض با بیان اینکه مربیان سازمان دانش‌آموزی بسیار توانمند، دارای مهارت‌های ویژه و تأثیرگذار در فضای دانش­‌آموزی هستند، اظهار داشت: پیشاهنگان کشورهای مسلمان بی صبرانه منتظر ورود ایران به عرصه بین‌الملل هستند.

نایب رئیس کمیته برنامه‌ریزی پیشاهنگی اتحادیه کشورهای عربی به برگزاری اردوی پیشاهنگان جهان «جمبوری» در سال ۲۰۱۵ میلادی در کشور ژاپن اشاره کرد و بیان داشت: امیدواریم ایران نیز به زودی به عرصه بین المللی پیشاهنگی بپیوندد.

وی خواستار تقویت و تحکیم روابط سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران و کشافه الإمام مهدی(عج) لبنان شد و گفت: با امضای تفاهم‌نامه مشترک بین این دو پیشاهنگی، زمینه مناسبی برای انتقال تجربیات در فضای فرهنگی، تربیتی، مهارتی، تشکیلاتی و تربیت مدرس ایجاد خواهد شد.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: