هیچ دستگاهی در حوزه کودک و نوجوان از اقتدار آموزش و پرورش برخوردار نیست

وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ دستگاهی در حوزه کودک و نوجوان از اقتدار آموزش و پرورش برخوردار نیست.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی در شورای سیاست‌گذاری و نظارت هفته ملی کودک که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهارکرد: توسعه‌ مشارکت و هم‌افزایی در فعالیت‌ها یکی از سیاست‌های اصلی این وزارت‌خانه در دولت یازدهم است که از این مشارکت، منافع فراوانی به نظام تعلیم و تربیت کشور می رسد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در این شورا می‌توانیم از فکرهای خوب و امکانات یک‌دیگر بهره‌مند شویم. کاری که برای تشکیل دبیرخانه دائمی انجام شده است باید با برگزاری پی‌درپی جلسات به هم‌فکری منجر شود.

عضو کابینه تدبیر و امید ادامه داد: وزارت کشور نیز با ارسال بخش نامه‌ای به استانداری‌ها دستور تشکیل جلسات هفته ملی کودک در استان‌ها را با مسوولیت کانون صادر کرد.

فانی، آموزش و پرورش را طبیعی‌ترین بستر برای فعالیت‌های کودک دانست و خاطر نشان کرد: کودکان ایرانی در مدرسه حضور دارند و تابع برنامه‌های مدارس هستند و هیچ دستگاهی در حوزه کودک و نوجوان از اقتدار آموزش و پرورش برخوردار نیست.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش گفت: تشکیل دبیرخانه در قالب مصوبه‌ هیئت دولت، پشتوانه‌ی اداری و قانونی فعالیت‌ها را بیشتر می‌کند، میزان همکاری‌ها را افزایش می‌دهد و باعث ایجاد هم‌افزایی مثبت می‌شود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: