سرانه آموزشی هر دانش‌آموز «۵ متر مربع» است/ اختصاص ۳۵۰ میلیون دلار برای ایمنی مدارس

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال جاری حدود ۳۵۰ میلیون دلار صرف افزایش ایمنی فیزیکی مدارس خواهد شد، گفت: در حال حاضر سرانه آموزشی به ازای هر دانش‌آموز، ۵ متر مربع است.

به گزارش عیارآنلاین،‌ مرتضی رئیسی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در دومین نشست بین‌المللی سران مدرسه ایمن که در هتل پارسیان آزادی برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: علی‌رغم اینکه جمهوری اسلامی ایران به واسطه حادثه تأسف بار منا که منجر به فوت صدها نفر از هموطنانمان شد در غم جانکاهی به سر می‌برد اما به دلیل مسئولیت پذیری دولتی ایران و تأکید وزیر آموزش و پرورش مبنی بر انجام تعهدات بین‌المللی، این اجلاس در زمان مقرر برگزار شد.

رئیسی ادامه داد: یکی از اهداف اساسی خود را ایجاد امکانات برابر و مدرسه برای تمام دانش‌آموزان قرار داده‌ایم و در این راستا تأمین مدارس و تجهیزات آموزشی استاندارد و ایمن را یکی از ابزارهای اساسی برای برقراری عدالت آموزشی برای تمام دانش‌آموزان ایران می‌دانیم.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در ایران ۹۵ هزار مدرسه فیزیکی برای دانش‌آموزانی که در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند، وجود دارد گفت: سرانه آموزشی به ازای هر دانش‌آموز ۵ متر مربع است.

وی تصریح کرد: طی سال‌های اخیر بر اساس سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران، موضوع افزایش ایمنی مدارس در دستور کار قرار گرفته است به طوری که ۹۰ درصد بودجه دولتی و کمک‌های مردم و خیرین صرف ایمنی مدارس شده‌ است.

رئیسی خاطر نشان کرد: در سال جاری حدود ۳۵۰ میلیون دلار صرف افزایش ایمنی فیزیکی مدارس خواهد شد و حداقل ۲ هزار مدرسه ایمن و استاندارد به مجموعه مدارس ایران اضافه خواهد شد.

منبع: فارس

 

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: