۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۳۰

بررسی سیاست‌های آموزش و پرورش در یک برنامه تلویزیونی

سردبیر و تهیه‌کننده برنامه «پرسشگر» با بیان اینکه تاکنون در حوزه سیاست‌های آموزش و پرورش برنامه‌ای ساخته نشده است، گفت: تغییرات مدیریتی در شبکه آموزش پرورش، فعالیت‌های تخصصی این شبکه در حوزه آموزش و پرورش وهمچنین جای خالی برنامه‌هایی که به سیاست‌های آموزشی بپردازد، باعث شد تا به سراغ ساخت برنامه‌ای با این مضامین بروم.

به گزارش عیارآنلاین، نوری آزاد به بهانه‌ی آغاز سال جدید تحصیلی بیان کرد: یکی ازمباحثی که بین مدیران شبکه در این باره مطرح شد، کمبود و یا نبود برنامه‌ای است که به تکنیک‌ها و سیاست‌های آموزشی بپردازد. به همین خاطر قرار شد یک برنامه با رویکرد چالشی که سیاست‌های آموزشی کشور را بررسی کند، ساخته شود.

تهیه‌کننده برنامه «پرسشگر» با بیان اینکه هدف ما بررسی سیاست‌گذاری‌های کلان آموزش و پرورش است، افزود: با توجه به فقدات برنامه نقد و چالشی در این حوزه و به دنبال آن ناتوانی برخی از استادان، فعالان و مسؤولان این حوزه در بحث کردن، ساخت این برنامه با مشکلات زیادی مواجه شده است.

نوری آزاد با بیان اینکه یکی از بزرگترین بخش‌های دولت را آموزش و پرورش تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: محورهای اصلی این برنامه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و چالش‌های اجرایی آن، نهادینه شدن این سند و همچنین بررسی تغییر و تحولات نظام آموزشی از دیدگاه‌های مختلف است.

او درباره تاثیر برنامه‌هایی از این دست بر روی مخاطبان، بیان کرد: محوری بودن این برنامه و بررسی‌ اتاق‌ فکر ما بر روی مسائل مختلف، باعث می‌شود تا ایجاد در ذهن فرهنگیان و دانش‌آموزان سوال ایجاد شود که تاثیرات خوبی را در پی خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، برنامه «پرسشگر» با موضوع بررسی سیاست‌های رسمی آموزش و پرورش به‌ زودی از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: