۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۷
معاون وزیر تعاون

تغییر رویکرد دولت به اقتصاد تعاونی با هدف چابک‌سازی فعالیت‌ها

معاون امور تعاون وزیر کار با اعلام این خبر که رویکرد دولت نسبت به آینده اقتصاد به بخش تعاون تغییر کرده است، گفت: ظرفیت‌های این بخش منجر به افزایش مشارکت مردمی و چابک‌سازی فعالیت‌های دولت خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، سیدحمید کلانتری با اشاره به اینکه تجربه نهضت جهانی تعاون نشان داد که تشکل‌های تعاونی در کنار تحقق اهداف اقتصادی کمک‌های مؤثری در راستای توانمندسازی گروه‌های اجتماعی کنند، اظهار داشت: تعاونی‌ها در زمینه کاهش عوارض ناشی از گذار از اقتصاد متمرکز به اقتصاد بازار، تعدیل ساختاری، کوچک‌سازی دولت نقش مؤثری ایفا کند.

کلانتری با اشاره به اینکه تعاونی‌ها طیف وسیعی از گروه‌های کم‌درآمد و متوسط جامعه را تشکیل می‌دهند، گفت: این تعاونی‌ها فرصت مشارکت در فعالیت اقتصادی و افزایش تولید ملی را فراهم می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه دولت در شرایط فعلی الگوی اقتصاد تعاونی را مدنظر قرار داده است، گفت: هم‌اکنون فرصت‌های نوینی پیش روی تعاون کشور قرار گرفته که باید با طراحی راهبردهای برآمده از تجربه جهانی، مسیر توسعه این بخش مهم از اقتصاد کشور با روشی علمی‌تر طراحی شود.

رئیس شورای راهبری همایش بین‌المللی مزیت‌ها و ظرفیت‌های تعاونی‌ها در توسعه اقتصادی و اجتماعی با اشاره به اینکه دستاوردهای این همایش به کنفرانس بین‌المللی مجمع جهانی تعاون ارائه خواهد شد، گفت: این کنفرانس در آنتالیای ترکیه برگزار خواهد شد که پیشنهادات ایران هم به طور کامل در زمینه توسعه تعاونی‌ها ارائه می‌شود.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: