آیین‌نامه ایجاد یا تعطیل شعبه مؤسسات اعتباری بازنگری شد

ویرایش جدید آیین‌نامه «ایجاد یا تعطیل شعبه، باجه یا نمایندگی مؤسسات اعتباری در داخل کشور» به شبکه بانکی ابلاغ شد.

به گزارش عیارآنلاین، ایجاد یا تعطیل شعبه، باجه یا نمایندگی بانک‌ها در داخل یا خارج کشور، طبق آیین‌نامه‌ای است که به تصویب شورای پول و اعتبار می‌رسد که اولین نسخه آن پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۵۳ به تصویب این شورای رسید.

این آیین‌نامه در سال ۱۳۹۱، به دلیل آن که دیگر متناسب و همگون با تحولات و اقتضائات روز نبود، با رویکرد استفاده از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بانکداری الکترونیکی و جایگزینی مجوز الکترونیکی با مجوزهای کاغذی پیشین مورد بازنگری قرار گرفت و  به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

این بازنگری در آیین‌نامه در پی برخی ایجاد ابهامات و کاستی‌ها در خصوص ویرایش دوم آیین‌نامه مزبور از جمله عدم تبیین شرایط و سازوکار ایجاد یا تعطیلی دفاتر نمایندگی مؤسسات اعتباری در داخل کشور و همچنین تصویب «دستورالعمل نحوه محاسبه نسبت خالص دارایی‌های ثابت مؤسسات اعتباری» در ابتدای سال جاری توسط شورای پول و اعتبار، اصلاح و بازنگری آیین‌نامه موصوف ضرورت یافت.

ویرایش جدید آیین‌نامه «ایجاد یا تعطیل شعبه یا باجه یا نمایندگی مؤسسات اعتباری در داخل کشور» در یک‌هزار و دویست و هفتمین جلسه مورخ ۱۳۹۴/۶/۳۱ شورای پول و اعتبار به تصویب رسید و طی نامه ۹۴/۱۸۷۲۵۳ مورخ ۱۳۹۴/۷/۹ به شبکه بانکی ابلاغ شد.

به گزارش فارس، هنوز جزئیات این آیین‌نامه منتشر نشده و تغییرات صورت گرفته در فرایند بازنگری مشخص نیست.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: