۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۰
روابط عمومی مرکز آمار ایران اعلام کرد

نرخ تورم سالانه روستاها در شهریور ۱۲.۹ درصد/ تورم نقطه‌ای ۱۱.۱ درصد

گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ منتشر شد.

به گزارش عیارآنلاین، شاخص کل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۲۷ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۳ دهم درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۱٫۱درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۱٫۸) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم روستایی) در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۲٫۹ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۴ (۱۳) کاهش است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۴۸٫۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۵٫۶ رسید که نسبت به ماه قبل (۰٫۳) درصد کاهش نشان می‌دهد.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱٫۶درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۱۱٫۳ درصد است.

شاخص گروه عمده “خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ” نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱٫۱ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰٫۸ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۴ ( ۱۰٫۵) افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در شهریور ماه ۹۴ به رقم ۲۱۲٫۷ رسید که ۰٫۷ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد.

میزان افزایش شاخص گروه عمده “کالاهای غیرخوراکی و خدمات” نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱٫۱ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۴٫۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۴ (۱۵٫۱) کاهش یافته است.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: