۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۵
از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام شد

توضیحات وزیر اقتصاد درباره نامه به رئیس جمهور/مشکل بنگاهها از کمبود سرمایه به کمبود تقاضا تغییر یافت

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره نامه‌ای که به همراه سه عضو دیگر کابینه به رئیس جمهور نوشته است، گفت: این نامه در راستای تقویت بازار سرمایه و گزارشی از واقعیتهای این بازار بوده و اتفاق جدید و ویژه‌ای نبوده و نیست.

به گزارش عیارآنلاین، وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره نامه ای که به همراه سه عضو دیگر کابینه به رئیس جمهور نوشته است، گفت: این نامه در راستای تقویت بازار سرمایه و ارائه گزارشی از واقعیتهای این بازار به رییس جمهور محترم بوده و اتفاق جدید و ویژه ای نبوده و نیست .

علی طیب نیا توضیحاتی درباره نامه‌ای که به اتفاق سه وزیر دیگر درباره وضعیت بازار سرمایه به رئیس جمهور کشورمان نوشته، توضیحاتی ارائه کرد.

 وزیر اقتصاد گفت: رصد شاخص های اقتصاد کلان و ارائه پیشنهادات لازم پیرامون آن از وظایف اصلی ماست و این نامه هم در همین راستا صادر شده است.

طیب نیا تصریح کرد: رییس جمهور دستوراتی صادر کردند که نتیجه آن تدوین بسته ای ویژه از سوی تیم اقتصادی دولت بر اساس ساماندهی بازار سرمایه بود و بسته سیاستی جامع شامل سیاست های پولی، مالی و تجاری تنظیم شد که همه این سیاست ها متمرکز و معطوف به رشد اقتصادی است.

طیب نیا با تاکید بر اینکه کنترل تورم را شرط لازم برای دستیابی به رشد اقتصادی می دانیم افزود: در شرایط فعلی مجموعه سیاست ها باید بر رشد و رونق اقتصادی متمرکز شود.

وزیر اقتصاد افزود: در حال حاضر مشکل بنگاه های اقتصادی کمبود تقاضاست، اما این مشکل در سال گذشته کمبود سرمایه در گردش بوده است، بنابراین مشکلی که بنگاه های تولیدی با آن مواجه اند، تولید نیست، بلکه بحث فروش است.

طیب نیا خاطر نشان کرد: سیاست های پولی و مالی دولت به گونه ای تنظیم می شود که تقاضای لازم را برای تولیدات بنگاه های اقتصادی کشور فراهم کنند.

وزیر اقتصاد در پایان تاکید کرد: در آینده قادر خواهیم بود به رشد مناسب برسیم و بازار سرمایه هم هماهنگ با بخش واقعی اقتصاد رشد را تجربه خواهد کرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: