نماینده سازمان ملل درتهران:اقدامات ایران درمقاوم سازی مدارس مطلوب است

نماینده سازمان ملل در ایران گفت: طی ۱۰ سال گذشته جمهوری اسلامی ایران در زمینه مقاوم سازی و استاندارد سازی مدارس اقدامات بسیار مطلوب و شایسته ای انجام داده است.

مقاوم سازی مدارسبه گزارش عیارآنلاین، گری لوئیس روز دوشنبه در اجلاس بین المللی سران مدرسه ایمن که در هتل پارسیان آزادی به میزبانی وزارت آموزش و پرورش و با حضور ۲۳ کشور جهان برگزار شد افزود: جمهوری اسلامی ایران در دهه اخیر در خصوص کاهش بلایا و ایمن سازی، استانداردسازی و مقاوم سازی مدارس اقدامات موثری انجام داده است.
وی گفت: ایران با این اقدامات توانست جان بسیاری از انسان ها را در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی نجات دهد.
گری لوئیس گفت: ما به عنوان سازمان ملل به ادامه همکاری با دولت ایران برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده با همکاری کشورهای عضو ادامه خواهیم داد.
وی به نقش رسانه ها و معلمان در کاهش آسیب های بلایای طبیعی و غیر طبیعی اشاره کرد و گفت: نقش رسانه ها در کاهش بلایا و صدمات بسیار تعیین کننده است و همچنین هر مدرسه و معلم باید در این خصوص نقش خود را در مقابله با بحران ها از طریق آموزش ایفا کند.
نماینده سازمان ملل در ایران گفت: سازمان ملل در دهه اخیر از اقدامات مثبت ایران در مقاوم سازی مدارس حمایت کرده و آن را ادامه خواهد داد.
وی افزود: برای بهبود امور استانداردسازی مدارس پنج هدف عمده در پیش خواهیم داشت. این هدف ها شامل بهبود سلامت عمومی،کمک به محیط زیست، تغییر آب و هوا و همچنین کاهش بلایا است.
گری لوئیس گفت: از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ اهداف مشخصی برای این سازمان تعریف شده و ما به دنبال اجرایی کردن این اهداف با کمک کشورهای عضو به خصوص جمهوری اسلامی ایران هستیم.
وی گفت: ما از جمهوری اسلامی ایران می خواهیم تجربیات خود را در زمینه مقاوم سازی و استانداردسازی مدارس در اختیار کشورهای دیگر قرار دهد.
گری لوئیس افزود: سازمان ملل در ۹ سال اخیر ۴ میلیارد دلار برای مقاوم سازی و استانداردسازی مدارس در سراسر دنیا هزینه کرده که رقم قابل توجهی است.
اجلاس بین المللی سران مدرسه ایمن امروز دومین روز خود را با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری آغاز کرد.
این اجلاس که به منظور مقاوم سازی مدارس در تهران برگزار می شود امروز به کارخود پایان می دهد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: