رئیس کمیسیون آموزش:

طرح رتبه بندی معلمان را به قانون خدمات کشوری گره نزنیم

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: نظام رتبه‌بندی معلمانی که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تأکید شده، فوق‌العاده به کرامت، جایگاه و منزلت اجتماعی معلم نظر مثبت دارد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمدمهدی زاهدی گفت: اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان وضعیت زندگی معلمان به لحاظ معیشتی و مادی ارتقاء می دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین ضمن تشکر از دولت یازدهم جهت اقدامی که قرار است برای معلمان از اول مهر ماه انجام دهد، گفت: افزایش حقوق معلمان که از مهر ماه سال جاری توسط دولت صورت می‌گیرد هیچ ارتباطی با نظام رتبه‌بندی معلمان ندارد چرا که این اقدام صرفاً براساس قانون خدمات کشوری انجام می‌شود که در خیلی از دستگاه‌ها ازجمله وزارت کشور هم اجرایی شد و کارمندان این وزارتخانه شاهد افزایش حقوق بودند.

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: نظام رتبه‌بندی معلمان را نباید به قانون خدمات کشوری که قانونی عام برای همه دستگاه‌ها است گره بزنیم، درست است که حقوق معلمان باید افزایش یابد اما این افزایش حقوق ارتباطی به رتبه‌بندی معلمان ندارد و دولت می‌تواند به موازات قانون خدمات کشوری روی نظام رتبه‌بندی معلمان هم کار کند.

وی با بیان مثالی گفت: متأسفانه رتبه بندی را که در بسیاری سازمان های کشوری و لشکری شاهدیم در آموزش و پرورش اتفاق نیفتاده به صورتی‌که یک معلم از روز اول کارش آموزگار محسوب می‌شود و تا زمانی که بازنشسته می‌شود هم همان آموزگار باقی می‌ماند و هیچ تغییری به‌لحاظ ارتقاء جایگاه و منزلت اجتماعی برای وی اتفاق نمی‌افتد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: باید یک نظام جدید تعریف کنیم تا ضمن دستیابی به موضوعی که در سند تحول بنیادین از آن به‌عنوان حیات طیبه یاد شده، انگیزه‌های قوی برای رشد و تعالی معلمان ایجاد کنیم تا آثار آن را در تربیت نسل های جدید شاهد باشیم.

منبع: شورایعالی انقلاب فرهنگی

۱ دیدگاه

  1. محمد :

    عزیز من چرا فقط حرف میزنین؟؟؟ این رتبه بندی برای من با ۹ سال سابقه فقط ۷۸ هزار تومان افزایش پیدا میکنه تازه تا الانبه تاریخ ۱۴/۷/۹۴ هیچ احکامی برای ما زده نشده.کجای این ۷۸هزارتومان به معیشت من و امسال من کمک میکنه ؟؟؟؟؟ بنده با اینکه از مترو و اتوبوس کلاً از وسایل عمومی استفاده میکنم از خونه تا مدرسه محل کارم ۱۵۰ هزار تومان در خش بینانه ترین حالت فقط کرایه میدم.با این گرونی روز به روز یعنی هیچ؟؟؟؟؟؟؟؟ آقا فقط حرف نزنید لطفا ، عمل ، من با ماشین پدرم مسافر کشی میکنم در بعضی مواقع. معیشت ؟؟؟ از حقوق این ماه من بدون خرید مرغ و گوشت فقط سی هزار تومان مانده بازم معیشت؟؟؟ حالا من سر کلاس برای دانش آموز از چیم مایه بزارم؟؟؟؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: