۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۱۵

آمادگی ایران برای انتقال تجربیات و تالیف کتاب‌های درسی به کشور تونس

وزیر آموزش و پرورش در دیدار همتای تونسی خود از آمادگی ایران برای انتقال تجربیات آموزشی در زمینه تربیت معلم و تألیف کتاب‌های درسی به این کشور خبر داد.

فانیبه گزارش عیارآنلاین، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه اجلاس مدارس ایمن که با حضور نمایندگان ۲۰ کشور جهان در تهران در حال برگزاری است در دیدار «نجی جلول» وزیر آموزش و پرورش کشور تونس اظهار داشت: آموزش دختران، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و توسعه عدالت آموزشی از سیاست‌های جدی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در آموزش و پرورش پیگیری می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون ۹۹ درصد کودکان ۶ تا ۱۰ ساله در مدارس مشغول به تحصیل هستند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: توسعه فرهنگ گفت‌وگو در بین دانش‌آموزان با توجه به تاکیدات رئیس‌جمهور در حال پیگیری است و تقویت درس انشا و کتابخوانی در مدارس در سال‌های اخیر مدنظر است؛ طی سال‌های گذشته به جمع‌بندی رسیدیم که باید در زمینه روش‌های تعلیم و تربیت به تحول دست یابیم تا براین اساس دستاوردهای تعلیم و تربیت کشور با اهداف انقلاب اسلامی هماهنگ باشد.

فانی تصریح کرد: زیرساخت‌های تقویت فرهنگ و هویت دانش‌آموزان با توسط آموزش و پرورش فراهم شود و مبنای آشنایی نسل جدید با فرهنگ و ارزش‌های کشور برعهده آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: این آمادگی را داریم تا تجربیاتی را که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در رابطه با تربیت معلم و تالیف کتاب‌های درسی کسب کرده‌ایم به سایر کشورها از جمله تونس منتقل کنیم.

بر اساس این گزارش، در این دیدار وزیر آموزش و پرورش نسخه انگلیسی‌زبان سند تحول بنیادین را به نجی جلول وزیر آموزش و پرورش تونس تقدیم کرد.

در ادامه این دیدار نجی جلول وزیر آموزش و پرورش کشور تونس طی سخنانی عنوان کرد: قبل از انقلاب در کشور تونس تعداد دانش‌آموزان حاضر در مدارس بالا بود اما در طول ۵ سال گذشته که در کشور ما انقلاب شد برخی از دانش‌آموزان مدارس را رها کردند.

وی افزود: هم‌اکنون آمار کودکانی که به مدرسه نمی‌روند افزایش یافته و تلاش ما براین است که پس از ثبات در کشور، دانش‌آموزان را به مدارس جذب کنیم چرا که در کشور تونس رفتن به مدرسه اجباری است و هم‌اکنون در حال بازگرداندن دانش‌آموزانی هستیم که به مدرسه نمی‌آیند.

وزیر آموزش و پرورش کشور تونس ادامه داد: قانون اساسی کشور ما می‌گوید یک فرد قبل از آنکه مسلمان یا عرب باشد، تونسی است بنابراین باید فرهنگ و تاریخ کشور خود را به خوبی بداند که آموزش و پرورش در این زمینه نقش مهمی را برعهده دارد.

جلول خطاب به وزیر آموزش و پرورش ایران عنوان کرد: در کشور تونس هم کتابی همانند سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ایران تهیه شده است که در آن سیاست‌ها و اصول آموزشی براساس آنچه که بعد از انقلاب تونس رخ داده گنجانده شده است.

وی عنوان کرد: ایران و تونس نقاط اشتراک فراوانی دارند و ما آماده تبادل تجربیات و دریافت تجربیات آموزشی ایران هستیم.

در این دیدار وزیر آموزش و پرورش کشور تونس از وزیر آموزش و پرورش ایران برای بازدید از تونس دعوت کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: