لزوم اختصاص ۳ میلیارد دلار برای ایمن‌ سازی همه مدارس کشور/ تهیه پیش‌نویس سند بین‌المللی مدارس ایمن

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: پیش نویس سند بین‌المللی مدارس ایمن تهیه شده است و عصر امروز نهایی می‌شود.

مدرسهبه گزارش عیارآنلاین، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه نشست بین‌المللی سران مدرسه ایمن که در هتل پارسیان آزادی در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی مدارس ایران ایمن‌‌سازی شده‌اند و الان ۵۲۰ هزار کلاس درس داریم که ۴۹۰ هزار کلاس بعد از انقلاب بازسازی و ساخته شده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر دو سوم فضای آموزشی کشور استانداردسازی شده و در حوزه مقاوم‌سازی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

فانی افزود: در این اجلاس تجربیات ایران با سایر کشورها به اشتراک گذاشته شد و نماینده سازمان ملل متحّد از اقدامات ایران تقدیر کرد و امروز بعدازظهر در این خصوص به یک جمع‌بندی می‌رسیم و سایر کشورها می‌توانند از تجربیات ایران بهره‌مند شوند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: پیگیر تأمین بودجه برای مقاوم‌سازی یک سوم مدارس ناایمن هستیم که این در گروی گشایش مسائل اقتصادی کشور است.

وی در خصوص سند بین‌المللی مدارس ایمن، گفت: پیش‌نویس این سند تهیه شده و عصر امروز نهایی می‌شود.

فانی تصریح کرد: در بحث آموزشی نیز دانش‌آموزان و معلمان در محورهای مختلف توجیه شده‌اند و همان طوری که دیدید بنده در خصوص اقدامات آموزشی صحبت‌هایی کرده‌ام و یک مدل سه بخشی در این خصوص ارائه شده است.

وی افزود: الان مانور زلزله توسط دانش‌آموزان انجام می‌شود و معلمان در مواجهه با خطرات آن آموزش می‌بینند.

وزیر آموزش و پرورش درخصوص برگزاری مانور زلزله ۲ بار در سال، گفت: بحث ما توجیهی و آموزشی است و با همان یک بار هم می‌توانیم به هدف برسیم.

فانی در خصوص ایمن‌سازی مدارس و اختصاص بودجه به آن خاطرنشان کرد: میزان اعتبار بالاست و هماهنگی‌های اولیه با محمدباقر نوبخت معاون نظارت راهبری رئیس‌جمهور انجام شده است و امیدواریم اعتبار اختصاص یابد تا بتوانیم یک سوم مدارس باقی‌مانده را ایمن‌سازی کنیم و رقم پیشنهادی ما ۳ میلیارد دلار است.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: