۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۴

مشکل اختلال تلگرام برطرف شد

مشکل دسترسی به نرم افزار ارتباطاتی تلگرام که از ساعاتی پیش آغاز شده بود، دقایقی پیش برطرف شد.

تلگرامبه گزارش عیارآنلاین، شبکه اجتماعی تلگرام که از جمله نرم‌افزارهای موبایلی پرمخاطب در ایران به شمار می‌رود از حدود ساعت ۱۳ روز شنبه (۱۱ مهرماه) با اختلال مواجه شده و دریافت و انتقال پیام از طریق آن امکان‌پذیر نبود تا این‌که از دقایقی پیش (۱۵:۳۰) گویا این مشکل برطرف شده و کاربران می‌توانند با وارد کردن شماره تلفن همراه خود و ارایه کد پنج رقمی دریافتی از طریق پیامک نسبت به اتصال مجدد به این شبکه اقدام کنند.

پیش از این برخی رسانه‌ها به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرده‌ بودند که این وزارتخانه نسبت به فیلتر کردن این نرم‌افزار اقدام نکرده است.

همچنین به نقل از دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای، از عدم فیلتر شدن این شبکه از سوی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه خبر داده شده بود.

طی ماه‌های گذشته در موارد دیگری نیز اختلالاتی در خصوص فعالیت تلگرام ایجاد شده بود اما معمولا سایت این شرکت مساله را اطلاع‌رسانی می‌کرد، این بار گویا این شرکت در حساب کاربری خود در توئیتر اینگونه اعلام کرده بود که مشکلاتی در سرورهای این مجموعه وجود دارد.

البته این اختلال فقط مربوط به ایران نبوده و کاربران تلگرام در سایر کشورها نیز از اختلال این نرم‌افزار خبر داده‌اند؛ به طوریکه کاربرانی از ایتالیا، انگلستان، فنلاند، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، کانادا، اسپانیا، هلند، آلمان، سوییس،‌ ترکیه و مکزیک نیز گزارش اختلال تلگرام در این کشورها را گزارش کرده‌اند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: