دبیر اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار:

اتحادیه بارفروشان آمادگی تنظیم بازار شب عید بدون اعتبار دولتی را دارد

اتحادیه بارفروشان آمادگی دارد بدون اتکا به ریالی از اعتبارات دولتی، بازار شب عید را تنظیم کند؛ در صورتی که مدیران دولتی حاضر به واگذاری باشند.

به گزارش عیارآنلاین، دبیر اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار امروز با اعلام این خبر گفت: تنظیم بازار شب عید را تشکل‌ها بدون تحمیل ریالی به دولت می‌توانند با بهترین شکل ممکن به انجام رسانند، اما مدیران دولتی حاضر به واگذاری نیستند.

سیدمحسن محمودی افزود: سال گذشته تنظیم بازار شب عید با مشکلات زیادی همراه بود و با وجود اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی از محل هدفمندی یارانه‌ها و تجهیز واحدهای مرغداری، کارنامه سازمان تعاون روستایی در تنظیم بازار چندان رضایت‌بخش نبود و هم‌وطنان ما ناگزیر به خرید پرتقال به قیمت ۱۲ هزار تومان شدند.

وی خاطرنشان کرد: این تشکل به‌عنوان یک واحد صنفی که میدان مرکزی میوه و تره‌بار را اداره می‌کند، آمادگی خود را برای تنظیم بازار شب عید بدون هیچ وابستگی و گرفتن ریالی از دولت اعلام می‌کند.

شهردار همچنان اعتنایی به میدان مرکزی میوه و تره‌بار ندارد

محمودی ادامه داد: به‌دنبال مشکلات به‌وجودآمده در اداره میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران، با سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری، این اتحادیه به‌عنوان یک صنف از شهردار مردمی تهران بزرگ خواست تا با تقاضایی، ملاقات حضوری برای ارائه مسائل موجود در میدان موافقت کند، اما با وجود گذشته بیش از سه ماه از ارسال این نامه، هیچ پاسخی به این تشکل داده نشده است.

وی تصریح کرد: سازمان میادین میوه و تره‌بار با در اختیار داشتن رانت‌های دولتی، به‌دنبال تحمیل نظریات خود است، در حالی که این اتحادیه که ارتباطی با دستگاه‌های دولتی ندارد، تنها خواهان اجرای دقیق قانون و نظم و انظباط در میدان است.

مرکز امور اصناف و بازرگانی حامی تشکل‌ها نیست

دبیر اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار یادآور شد: ماه‌ها است بین این اتحادیه و سازمان میادین میوه و تره‌بار تهران مشکلاتی به‌وجود آمده که باعث سلب شدن آرامش در روند اداره میدان شده است؛ با این وجود، هیچ نهادی برای شنیدن سخنان این اتحادیه وجود ندارد.

محمودی تأکید کرد: پس از ارسال نامه‌ به شهردار تهران، نامه‌ای به فرمانداری، معاونت نیروی انتظامی، قوه قضاییه و مرکز امور اصناف و بازرگانی ارسال شده است، اما تاکنون هیچ پاسخی برای شنیدن سخنان این تشکل از سوی نهادهای ذکرشده داده نشده است.

وی اظهار داشت: این اتحادیه یکی از بزرگ‌ترین مراکز توزیع میوه و تره‌بار کشور را در اختیار دارد و درست یا غلط اکنون معتقد است مورد ظلم واقع شده و نمی‌تواند در مقابل سازمان میادین که از رانت‌های متفاوت دولتی برخوردار است، از خود دفاع کاملی کند و لازم است واحدهای صنفی و سایر نهادهای منصف به حمایت از این تشکل برخواسته یا حداقل سخنان و طرح دعوی آنها را بشنوند، این در حالی است که حتی خانه اصناف که باید از تشکل‌ها حمایت کند، حاضر به شنیدن سخنان این تشکل نیست و وقتی که برای این تشکل قرار داده، به سال بعد موکول کرده است.

محمودی ناکارآمدی اتاق اصناف را باعث کم‌رنگ بودن قدرت تشکل‌ها در کشور توصیف کرد و گفت: اگر خانه اصناف بتواند حمایت قابلی از تشکل‌ها کرده و قدرت چانه‌زنی بالایی داشته باشد، تشکل‌های داخلی می‌توانند با ضریب کارآمدی بیشتری نسبت به واحدهای دولتی در اقتصاد کشور نقش ایفا کنند.

وی در پایان با اشاره به موضع‌گیری برخی واحدهای صنفی افزود: برخی مدیران صنفی فعال در میدان تره‌بار نیز با تحریک عده‌ای، در مزمت این اتحادیه مصاحبه می‌کنند؛ این در حالی است که دوستان و همکاران صنفی میدان مرکزی میوه و تره‌بار باید از بصیرت و آگاهی بیشتری برخوردار باشند و در شرایطی که میدان مرکزی میوه و تره‌بار نیازمند مدیریت واحد و قدرتمند است، در پی ایجاد شکاف و اختلاف برنیایند.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: