وزیر جهاد: قیمت خرید تضمینی گندم در شورای اقتصاد در حال بررسی است

وزیر جهاد کشاورزی، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای را جزو طرح‌های محوری دولت و وزارت جهاد کشاورزی برشمرد.

به گزارش عیارآنلاین، محمود حجتی در سفر به اصفهان در بازدید از یکی از واحدهای گلخانه‌ای نمونه استان اصفهان با بیان این که خطوط اعتباری خاصی به این کار تخصیص داده شده است، تصریح کرد: صرفه‌جویی زیاد در مصرف آب و تولید محصولات سالم از مزیت‌های کشت گلخانه‌ای به شمار می‌رود.

وی افزود: در حال حاضر کشور با کمبود آب مواجه است و نیاز است اقداماتی برای مبارزه با کم‌آبی انجام شود، در صورت گسترش کشت گلخانه‌ای، صرفه‌جویی قابل توجه در این حوزه تولید سبزی و صیفی صورت می‌گیرد و اراضی برای سایر محصولات آزاد می‌شوند.

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام این که واحدهای گلخانه‌ای دانش آموختگان کشاورزی را به خود جذب می‌کنند و با مدیریت تخصصی اداره می‌شوند، گفت: خوشبختانه صادرات محصولات گلخانه‌ای به کشورهای مختلف خوب است و امیدواریم این میزان افزایش یابد.

وی در ارتباط با قیمت‌های تضمینی گندم گفت: قیمت‌های تضمینی گندم باید در شورای اقتصاد به تصویب برسد، ما پیشنهاد خود را به دبیرخانه شورای اقتصاد تقدیم کردیم و گروه‌های کاری شورای اقتصاد مشغول بررسی و طی مراحل نهایی آن هستند و امیدواریم طی یکی دو هفته آینده در شورای اقتصاد تصویب و به مرحله اجرا برسد.

وی تاکید کرد: با توجه به مشکلات و محدودیت‌های مختلف و با همکاری اعضای شورای پول و اعتبار، رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد، نرخ سود تسهیلات ارائه شده برای طرح‌های سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی از ۲۱ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافت، این مصوبه یک هفته پیش به تصویب رسید و از سوی بانک مرکزی به بانک کشاورزی ابلاغ شد و امیدواریم هر چه زودتر اجرایی شود.

منبع: ایانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: