تعداد مدارس ابتدایی که تفکیک سنی می شوند، این هفته مشخص می شود

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: تفکیک سنی مدارس ابتدایی با اولویت مدارس پرجمعیت است و تعداد مدارسی که این تفکیک سنی را اجرا می کنند، در اواسط مهرماه از طریق استان ها به ما اعلام می شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه ور در پاسخ به این سوال که چه تعداد مدارس ابتدایی در سال تحصیلی جدید تفکیک سنی می شوند، گفت: تفکیک سنی مدارس ابتدایی که بالای ۵۰۰ دانش آموز دارند، از مهرماه امسال اجرا شد. در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ از استان ها خواسته ایم که با توجه به محدودیت های نیروی انسانی و فضا، مدارسی که بالای ۵۰۰ دانش آموز دارند، تفکیک شوند.

استفاده از فضای آموزشی دوره متوسطه در تفکیک سنی مدارس ابتدایی
وی افزود: این مدارس می توانند برای جبرای فضای آموزشی خود برای ساماندهی این مدارس، از فضاهای آموزشی مازاد دوره متوسطه استفاده کنند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: اجرا شدن این طرح با اولویت مدارس پرجمعیت خواهد بود و تعداد مدارسی که این تفکیک سنی را اجرا می کنند، در اواسط مهرماه از طریق استان ها به ما اعلام می شود.
اداره شدن ۱۰ درصد از مدارس کشور به صورت دوره ای
وی تصریح کرد: حدود ۱۰ درصد از مدارس ابتدایی کشور به صورت دوره ای اداره می شوند و لازم است تبدیل شدن مدارس ابتدایی به ۲ دوره ۳ ساله، گسترش پیدا کند چراکه این طرح نیز در سند تحول بنیادین آمده است.
منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: