اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان از مهر ۹۵/ مبلغ دریافتی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان افغانی ناچیز است

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این‌که وزارتخانه متبوعش برای هر دانش‌آموز حداقل ۲ میلیون تومان هزینه می‌کند، درباره دریافت مبلغ ۲۱۰هزار تومان در هنگام ثبت نام از دانش‌آموزان افغانی، توضیح داد: از دانش‌آموزان ایرانی هم پول گرفته می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی با بیان این‌که موضوع اصلی در نظام رتبه‌بندی معلمان شایستگی‌های آنهاست٬ بیان داشت: امسال به دلیل نبود زمان کافی و اینکه نظام ارزیابی شایستگی‌ها طراحی و اجرا نشد و فقط تطبیق صورت گرفت، نظام رتبه‌بندی معلمان اجرا نشد و تنها برخی از شاخص‌های شایستگی‌های مصوبه شورای توسعه مدیریت انتخاب شده و  براساس آن، معلمان ارزیابی شدند، در رتبه های موردنظر قرار گرفتند و احکام آن‌ها صادر شد؛ بنابراین امسال فقط سال تطبیق بود.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: افزایش حقوق، آخرین صفحه نظام رتبه‌بندی است؛ در اصل، معلمان براساس شایستگی‌ها و توانمندی‌های خود ارتقای رتبه پیدا می‌کنند و متناسب با ارتقای رتبه از نظام پرداخت‌های خاص بهره‌مند می‌شوند.

فانی با تاکید بر اینکه معلمان برای ارتقا در سال‌های آینده حتما از مسیر نظام شایستگی عبور خواهند کرد، افزود: کسی که درحال حاضر رتبه خبره را دارد، اگر بخواهد رتبه بالاتر یعنی عالی را به دست بیاورد حتما باید صلاحیت و شایستگی‌هایش ارزیابی و سنجیده شود و رتبه‌ای متناسب با آن شایستگی‌ها به او تعلق گیرد که این موضوع از مهر سال ۹۵ اتفاق خواهد افتاد.

هم ازدانش‌آموزان افغانی در هنگام ثبت‌نام پول گرفته می‌شود، هم ایرانی‌ها

فانی در ادامه، در پاسخ به این سوال ‌که طبق فرمایش مقام معظم رهبری مدارس موظف به ثبت‌نام دانش‌آموزانی افغانی هستند اما چرا این اتفاق به درستی صورت نگرفته ٬ گفت: دستور مقام معظم رهبری درحال انجام است؛ برای ثبت‌نام دانش‌آموزان افغانی ضوابطی وجود دارد که باید از نظر بهداشتی بررسی بشوند تا بیماری نداشته و ناقل بیماری نباشند که این کار در حال اجراست.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش با وزارت کشور درحال همکاری است تا این دانش‌آموزان به لحاظ هویتی هم شناسایی شده و بعد ثبت‌نام شوند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این‌که چرا از دانش‌آموزان افغانی مبلغ ۲۱۰هزار تومان در هنگام ثبت نام دریافت می‌شود٬ گفت:از دانش‌آموزان ایرانی هم پول گرفته می‌شود؛ البته برای برخی از دانش‌آموزان محروم افغان استثنا قائل شده و مبلغی دریافت نمی‌شود ولی وزارت برای هر دانش‌آموز حداقل ۲ میلیون تومان هزینه می‌کند و حال ۲۱۰هزار تومان در برابر آن مبلغ قابل توجهی نیست.

منبع: خانه‌ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: