مجری طرح دانه‌های روغنی

شرکت بازرگانی دولتی مکلف به خرید تضمینی دانه‌های روغنی شد

مجری طرح‌ دانه‌های روغنی گفت: بخشنامه خرید تضمینی دانه‌های روغنی با امضای وزیر جهاد کشاورزی به شرکت بازرگانی دولتی ابلاغ و براساس آن این شرکت مکلف به خرید دانه‌های روغنی و پرداخت بهای آن به کشاورزان شد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا مهاجر مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: شرکت بازرگانی دولتی از امروز مکلف به خرید تضمینی دانه‌های روغنی و پرداخت بهای آن به کشاورزان شد.

وی افزود: براین اساس مقرر شده تا این شرکت هر کیلو گرم سویا را با قیمت تضمینی ۱۹۷۰ تومان و هر کیلوگرم آفتابگردان را با قیمت ۲۱۵۰ تومان از کشاورزان خریداری کند.

مهاجر با بیان اینکه اجباری در خرید دانه‌های روغنی توسط کارخانجات روغن‌نباتی و روغن‌کشی وجود ندارد، بیان داشت: بر اساس این بخشنامه مقرر شده تا کارخانجات روغن کشی اگر یک کیلو دانه داخلی را به قیمت تضمینی خریداری کنند و پول کشاورزان را همان روز بپردازند، می‌توانند ۹ کیلو دانه خارجی برای روغن‌کشی وارد کشور کنند.

مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: همچنین کارخانجات روغن نباتی اگر یک کیلو دانه داخلی را به قیمت تضمینی خریداری کنند و پول کشاورزان را همان روز پرداخت کنند می‌توانند دو کیلوگرم روغن خام وارد کنند.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: