نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

پیشنهادهای مجلس به آموزش‌ و پرورش برای جذب بیشتر نیروهای حق‌التدریس

نایب رئیس کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی مشکل نیروهای حق‌التدریس سال‌های ۸۸ و ۸۹ گفت: آموزش و پرورش می‌تواند کمبود نیروی خود در بخش مشاوره، مربی بهداشت و ورزش را با استفاده از نیروهای حق‌التدریس جبران کند.

به گزارش عیارآنلاین، جبار کوچکی‌نژاد در پاسخ به این پرسش که تعدادی از افراد که در سال‌های ۸۸ و ۸۹ به صورت حق‌التدریس در آموزش‌ و پرورش حضور داشتند هم‌اکنون معترضند که مصوبه اخیر مجلس دررابطه با جذب نیروهای حق‌التدریس آنها را تحت پوشش قرار نمی‌دهد، اظهار داشت:‌ هم‌اکنون دو گروه از افراد معترضند، گروه نخست آموزشیاران نهضت که به صورت فرد به فرد اقدام به آموزش افراد بی‌سواد می‌کردند. این گروه از افراد باید توجه داشته باشند که قرارداد آنها به صورت موقت بوده و ارتباطی به آموزش‌ و پرورش ندارد.

وی افزود:‌ گروه معترض دوم، افرادی هستند که در مقطعی از زمان به صورت حق‌التدریس با آموزش و پرورش همکاری می‌کردند اما به دلایل مختلف ترک خدمت کرده و همکاری خود را قطع کرده‌اند. تعداد این نیروها از ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر تجاوز نمی‌کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ در جلسه کمیسیون با وزیر آموزش و پرورش مشکل این گروه از افراد را بازگو کرده و توضیح دادیم اگرچه در قانون مصوب مجلس ذکر شده است که نیروهای پیش‌دبستانی و شرکتی به صورت حق التدریس جذب شوند اما بررسی شود تا افرادی که در گذشته به صورت حق‌التدریس با آموزش و پرورش همکاری می‌کردند در صورت داشتن شرایط لازم همانند پیش‌دبستانی‌ها به صورت حق التدریس جذب شوند چرا که تعداد این افراد زیاد نیست.

کوچکی‌نژاد ادامه داد:‌ مسئولان آموزش و پرورش در جذب نیروهای پیش دبستانی و شرکتی به صورت حق التدریس صرفاً از آنها به عنوان معلم برای کلاس درس استفاده می‌کنند اما باید توجه داشت که هم‌اکنون آموزش و پرورش به مربی بهداشت، مشاور و معلم ورزش نیاز دارد بنابراین می‌تواند به صورت حق‌التدریس این کمبودها را جبران کند. صرفاً برای کادر اداری نمی‌توان از حق التدریس‌ها استفاده کرد.

وی بیان کرد:‌ اگر این روند توجه وزارت آموزش و پرورش اجرا شود تعداد زیادی از مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی به صورت حق‌التدریس جذب خواهند شد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: