۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۲
معاون وزیر علوم خبر داد:

علاقه شدید کشورهای اروپایی به گسترش همکاری‌های علمی با ایران

معاون پژوهشی وزیرعلوم از علاقه کشورهای اروپایی به توسعه و گسترش همکاری‌های علمی با ایران خبر داد و گفت: به زودی هیاتی از سوئیس وارد ایران می شود.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر وحید احمدی با اشاره به توسعه روابط بین المللی گفت: کشورهای اروپایی به شدت به توسعه روابط بین المللی و گسترش همکاری‌های علمی با ایران علاقه دارند و این مساله هم برای آنها و هم برای ما مهم است.

وی ادامه داد: برای آنها از این جهت مهم است که ایران ظرفیت علمی و فناوری بالایی در منطقه دارد و مرکزیت توسعه فناوری در منطقه را از طریق یونسکو دارد.

معاون پژوهشی وزارت علوم افزود: تاکنون از کشورهای آلمان، ایتالیا، اتریش، فرانسه هیات هایی به کشور ایران اعزام شده اند و تفاهم نامه هایی با این کشورها منعقد شده است. در این راستا هیاتی نیز از سوئیس به ایران اعزام خواهد شد.

وی افزود: روابط ما با کشورهای منطقه نیز مانند قزاقستان و آسیای میانه تقویت شده است. به طوریکه حدود دو ماه قبل، مرکز توسعه شرکت های دانش بنیان در قزاقستان تشکیل شد و اکنون شرکت‌های دانش بنیان ما می توانند در آنجا فعالیت کنند.

احمدی گفت: بنابراین از دو جهت توسعه روابط در منطقه برای ما مهم است از یک جهت اینکه ما بتوانیم در منطقه عرضه فناوری داشته باشیم و از جهت دیگر نیز کشورهای اروپایی بتوانند از ظرفیت های ما در  حوزه هایی که به آن علاقمند هستند مانند، باستان شناسی، اقلیم، معماری و زبان فارسی استفاده کرده و ما نیز از ظرفیت های آنها در ابعاد مختلف استفاده کنیم.

منبع: مهر

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: