وزیر آموزش و پرورش:

تمرکززدایی آب حیات آموزش و پرورش است/ ساخت ۷۰۰ مدرسه تا پایان سال

وزیر آموزش و پرورش در جمع مدیران دستگاه تعلیم‌و تربیت استان خراسان رضوی گفت : در دوسال گذشته زیرساخت های خوبی در آموزش و پرورش کشور ایجاد شده و امروز آموزش و‌پرورش کشور براساس تدبیر و عقلانیت اداره می شود.

به گزارش عیارآنلاین،دکتر علی اصغر فانی در این نشست اظهار کرد: مدیریت در آموزش و پرورش با منابع مالی کافی هنر بزرگی نیست ، ما در دوره ای شاهد بودیم که علیرغم داشتن منابع مالی مطلوب با اتخاذ تصمیماتی که چندان کارشناسی شده نبود مشکلاتی برای مدیران آینده ایجاد شد و امروز فشار زیادی بر بدنه مدیریت آموزش و پرورش وارد شده است.

فانی افزود: امروز آموزش و‌پرورش براساس تدبیر و عقلانیت و مطالعات کارشناسی اداره می شود ، امروز بر اساس داشته های امروز و اتفاقات آتی برنامه ریزی می کنیم.

وزیر آموزش و‌پرورش با بیان این که در دوسال گذشته زیرساخت های خوبی در آموزش و پرورش کشور با تلاش های مدیران بخش های مختلف این دستگاه ایجاد شده و از این پس باید منتظر خبر های خوبی در حوزه تعلیم و تربیت باشیم.

وی بابیان این که در شش ماه ابتدای امسال بیش از ۹۲ درصد اعتبارات عمرانی این بخش تخصیص پیدا کرد که امری بی سابقه بوده و برهمین اساس توانستیم روزانه ۴۲ کلاس درس را احداث کنیم ، امسال ۱۳۴۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی در بخش ملی داریم و هر میزان از استانهای کشور از بودجه استانی به آموزش و پرورش اختصاص یابد به همان میزان ما نیز از بودجه ملی تخصیص می دهیم که در کنار تعهد ۸۰۰ میلیاردی خیرین توانسته زمینه ساز توسعه مطلوب این بخش باشد.

فانی اظهار داشت : امروز آموزش و پرورش ‌با حمایت های بی نظیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور و‌ هیات دولت و مجلس شورای اسلامی به گفتمان اصلی جامعه تبدیل شده و تلاش خواهیم کرد آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه به عنوان یک اولویت جدی مطرح باشد.

وی گفت :در دولت تدبیر و امید سند تحول بنیادین را مبنای تدوین برنامه ششم توسعه در بخش آموزش و پرورش قرار دادیم.

فانی باتاکید بر پیگیری سیاست های پنج گانه آموزش و پرورش تمرکززدایی را آب حیات آموزش و پرورش دانست و‌تاکید کرد: در صورتی که بتوانیم با توانمندسازی مدیران، این سیاست را به درستی پیاده کنیم قطعا موجب افزایش خلاقیت مدیران و بهبود اقدامات آن ها خواهیم بود.

وی بابیان این که امسال ۴۰۰ هزار دانش آموز بیش از سال گذشته ثبت نام کرده اند و هیچ نیرویی به این سازمان اضافه نشده است اظهار داشت : آموزش و پرورش دستگاه گسترده ای است که مدیریت در آن شرایط دشواری دارد ، باید توجه داشت ساماندهی مطلوب نیروی انسانی در این بخش می‌ تواند نسخه شفابخش برنامه ها و اقدامات ما باشد.

وی‌ توجه به بومی پذیری و ایجاد توازن نیروی انسانی را از اولویت های اصلی این وزارتخانه در زمینه تامین نیروی انسانی دانست.

تحصیل ۲٫۱ میلیون دانش آموز در مدارس خیرساز

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۵۲۰ هزار کلاس درس هم اینک در سطح کشور وجود دارد که ۴۹۰ هزار مورد آن از زمان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون ساخته شده است و دو میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز در مدارس خیرساز درس می خوانند.

به گزارش ایسنا، وی در مراسم گشایش چهار واحد آموزشی وکیلی در نیشابور اظهار کرد: عمل نیک مدرسه سازی یک کار خیر باقی و جاودان برای دنیا و آخرت و مصداق بارز باقیات الصالحات است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: امسال تا پیش از شروع مهر ماه ۱۳۰۰ مدرسه با هشت هزار کلاس درس در سطح کشور آماده شد که از این تعداد نیز ۲۰ درصد توسط خیرین مدرسه ساز آماده شد.

وی ادامه داد: نیکوکاران مدرسه ساز امسال حدود ۸۰۰۰ میلیارد ریال تعهد مدرسه سازی داشتند که با این روند پیش بینی می شود با اضافه شدن ۷۰۰ مدرسه دیگر تا پایان سال ۹۴ اقدامی بی سابقه در این بخش اتفاق افتد.

فانی در ادامه خراسان رضوی را پیشتاز ساخت مدارس خیرساز در کشور اعلام و بیان کرد: هدف اصلی از سفر به نیشابور تقدیر از تمام خیرین استانی است که پیشتاز ساخت مدارس خیری هستند.

وی از مشارکت خیرین در برنامه های متنوع آموزشی، پرورشی و فرهنگی و ورزشی این بخش خبر داد و تصریح کرد: برای به نتیجه رساندن رسالت سنگینی که بر دوش داریم به همراهی و همکاری همه بخشها نیاز است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: امسال در روز نخست مهر ماه این مشارکت و حضور بخشهای مختلف را به بهترین شکل ممکن شاهد بودیم.

وی تاکید کرد: معتقدیم این اقبال عمومی به آموزش و پرورش امروز در تاریخ این نهاد در کشور بی سابقه بوده است.

فانی گفت: امروز نیاز به همکاری و همراهی همه مردم و بخش ها داریم تا بتوانیم بر اساس سند تحول بنیادین، آموزش و پرورشی کیفی و پویا داشته باشیم.

بهره‌برداری از ۱۷ پروژه آموزشی و‌ خدماتی در قطب شهیدشوشتری خراسان رضوی

باحضور وزیر آموزش و پرورش در نیشابور ۱۷ پروژه آموزشی در قطب شهیدشوشتری خراسان رضوی به بهره برداری رسید .

بر این اساس، ۱۷ پروژه آموزشی، شامل مدرسه ابتدایی ، نمازخانه ، هنرستان فنی ، مدرسه شبانه روزی و همچنین یک آزمایشگاه پزشکی ویژه فرهنگیان می باشد.

بر اساس این گزارش، پروزه های مذکور با اعتباری بالغ بر ۱۴۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال احداث شده که بیش از ۲۰ درصد هزینه ساخت آن ها توسط خیرین مدرسه ساز پرداخت شده است.

گفتنی است پروژه های آموزشی احداث شده بیش از ۳۵۰۰ دانش آموز را تحت پوشش قرار می دهد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: