معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش:

تاکنون احکام رتبه بندی حرفه‌ای برای ۷۰ درصد معلمان صادر شده است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کار صدور احکام رتبه بندی حرفه‌ای معلمان در ادارات به اتمام نرسیده است، گفت: تا کنون احکام رتبه‌بندی حرفه‌ای برای ۷۰ درصد معلمان صادر شده است.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: طرح رتبه‌بندی فرهنگیان براساس مصوبه شورای توسعه مدیریت با ارزیابی برخی از شایستگی‌های حرفه‌ای معلمان از ۲۲ شهریورماه سال جاری آغاز شده و همچنان در ادارات آموزش و پرورش ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۰ درصد احکام رتبه‌بندی برای مشمولان طرح صادر شده است، ادامه داد: سایر افراد مشمول به تدریج پس از صدور ابلاغ و اخذ امتیازات مربوط، احکام آنها نیز صادر خواهد شد.

بطحایی خاطرنشان کرد: طی آخرین بررسی‌ها برای حدود ۲۲۰ هزار نفر از مشمولان طرح تا این تاریخ احکام رتبه‌بندی صادر نشده که به محض صدور ابلاغ و احراز شرایط، این مهم به سرانجام خواهد رسید.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش افزود: بخش زیادی از این تعداد مربوط هنرآموزان فنی و حرفه ای و کاردانش است که به دلیل آماده نبودن سیستم صدور ابلاغ هنوز موفق به اخذ احکام رتبه بندی خود نشده‌اند که این مشکل در چند روز آینده حل خواهد شد.

بطحایی درخصوص شرایط احراز طرح رتبه بندی حرفه ای معلمان گفت: براساس مصوبات همه آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان، مدیران، معاونین تحت شمول طرح رتبه‌بندی مشاغل معلمان قرار می‌گیرند به طوری که حداقل ۶ سال سابقه آموزشی داشته باشند و امتیاز لازم براساس مصوبات را به دست آورند که طبق پیش‌بینی آموزش و پرورش حدود ۱۰۰ هزار نفر نمی‌تواند از مزایای طرح رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان استفاده کنند.

وی تصریح کرد: ارتقای رتبه‌های حرفه‌ای مشمولان این طرح برای سنوات آتی منوط به تشکیل مراکز ارزیابی سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان و اخذ امتیازات لازم خواهد بود که ضوابط تعیین و تشکیل مراکز ارزیابی و همچنین فرایند سنجش صلاحیت حرفه ای در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد و طی ماه‌های آینده ضوابط آن ابلاغ خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: آن دسته از معلمینی که کسری ساعات مؤظف آنها به دلیل عدم نیاز آموزش و پرورش باشد با رعایت سایر شرایط می‌تواند به طور کامل از مزایای طرح رتبه بندی حرفه‌ای معلمان برخوردار شوند.

بطحایی خاطرنشان کرد: معلمانی که کسری ساعت موظف دارند و آمادگی همکاری با ادارات و مناطق آموزشی درسایر رشته‌ها و پایه‌های تحصیلی را داشته باشند و آموزش و پرورش به دلیل عدم نیاز نتوانسته باشد کسری ساعت وی را پرکند نیز می توانند از مزایای طرح رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان استفاده کند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: