عضو کمیسیون آموزش مجلس

آموزش و پرورش با کمبود شدید منابع انسانی مواجه است

عضو کمیسیون آموزش مجلس، گفت: امروز آموزش و پرورش با کمبود شدید منابع انسانی مواجه است و بسیاری از کلاس‌ها را با نیروهای غیر رسمی آموزش و پرورش پر کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، اظهار داشت: امروز آموزش و پرورش با کمبود شدید منابع انسانی مواجه است و بسیاری از کلاس‌ها را با نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش پر کرده است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش باید برای ساماندهی و تأمین نیروی انسانی مورد نظر فکر اساسی کند و در غیر این صورت در آینده با مشکلات جدی‌تر روبه‌رو می‌شویم.

به گزارش فارس، بحث نیروی انسانی آموزش و پرورش طی سال گذشته همواره از مشکلات اساسی آموزش و پرورش بوده است؛ وجود نیروی مازاد در منطقه‌ای و کسری نیروی مازاد در منطقه دیگر، مدت‌هاست که در این وزارتخانه وجود دارد.

طی سال‌های گذشته به‌کارگیری معلمان حق‌التدریس و شرکتی موجب شد که همواره تعدادی زیادی از افراد برای استخدام در این وزارتخانه در مقابل آموزش و پرورش و مجلس تجمع کنند و ماحصل آن نیز به بکارگیری نیروهایی منجر شد که به ماجرای مازاد نیرو در مناطق و کسری نیرو در مناطق دیگر دامن می‌زد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: