معاون آب و آبفای وزیر نیرو:

قیمت تمام شده آب ۲۰۰۰ تومان می‌شود

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: پایین بودن نرخ فروش هر لیتر آب در مقابل قیمت تمام‌شده بالای آن موجب شده است که بنیه مالی شرکت‌های آب و فاضلاب ضعیف باشد.

به گزارش عیارآنلاین،رحیم میدانی گفت: در صورتی که شرکت‌های وزارت نیرو به واقع از لحاظ درآمد و قیمت فروش آب وضعیت مناسبی داشتند، می‌توانستند از محل منابع داخلی پروژه‌ها را سریع‌تر اجرا کنند.

میدانی اظهار کرد: اتکای وزارت نیرو در اجرای پروژه ها فقط به اعتبارات دولتی نیست و در جذب اعتبارات بخش خصوصی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: وزارت نیرو در سطح کشور قراردادهایBOT و BOO موفقی با مجموع ارزش نزدیک به چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان با بخش خصوصی قرارداد بسته است.
وی خاطر نشان کرد: حتی این قراردادها نیز در نهایت به اعتبارات دولتی ختم می‌شود، چرا که پروژه‌هایی که بخش خصوصی اجرا می کند، قیمت تمام شده بالایی دارند.
میدانی ادامه داد: با اجرای بخشی از این پروژه‌ها قیمت تمام شده هر لیتر آب به ۲ هزار تومان و در صورتی که برخی به سراغ پروژه‌های نمک زدایی نیز بروند به ۳۰ هزار تومان بابت هر لیتر می رسد در حالی که قیمت عرضه آب به مصرف‌کنندگان در کشور نزدیک به ۳۰۰ تومان است.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: همین موضوع پایین بودن نرخ هر لیتر آب در مقابل قیمت تمام‌شده بالای آن موجب شده است که بنیه مالی شرکت‌های آب و فاضلاب ضعیف باشد و نتوانند این مبالغ را بر اعتبارات دولتی که محدودیت‌های خاص خود را دارد، اضافه کنند.

منبع:تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: