۱۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۲
سخنگوی شرکت انگلیسی بریتیش پترولیوم تایید کرد

سفر مدیران بی پی به ایران برای ازسرگیری همکاری‌های نفتی

سخنگوی شرکت بی پی تایید کرد که مدیران این شرکت در ماه گذشته برای مذاکره در خصوص بازگشت این شرکت انگلیسی به بخش انرژی ایران به تهران سفر کرده اند.

به گزارش عیارآنلاین، سخنگوی شرکت بی پی دیروز تایید کرد که مدیران این شرکت در ماه گذشته برای مذاکره در خصوص بازگشت این شرکت انگلیسی به بخش انرژی ایران به تهران سفر کرده اند.
تایمز به نقل از سخنگوی شرکت نوشت: « (مسئولان) بی پی با مقامات صنعت نفت (ایران) ملاقات داشته اند… جزئیات این بحث ها محرمانه است. به ما گفته شده که به محض اینکه تحریم ها اجازه دهد، ما مایل به بررسی مجدد فرصت های موجود در ایران خواهیم بود. ما کاملا  به رژیم فعلی تحریم ها پایبندیم.»
گفته می شود که مسئولان بی پی در مورد کار بر روی چندین پروژه احتمالی بعد از لغو تحریم ها گفت و گو کرده اند. با توجه به توافق تاریخی منعقده بین تهران و قدرت های جهانی در اوایل سال جاری، موانع اقتصادی و تجاری ممکن است تا سال ۲۰۱۶ از میان برداشته شود.
در همین حال، هیئتی از اتاق بازرگانی انگلیس متشکل از نمایندگان ۱۴ شرکت شب گذشته برای انجام مذاکرات تجاری وارد تهران شدند، اما نماینده ای از بی پی در این هیئت حضور نداشته است.
در ماه اوت نیز یک هیئت تجاری به سرپرستی وزیر خارجه انگلیس به تهران سفر کرد و در مراسم بازگشایی سفارت انگلیس شرکت نمود.  بی پی در این هیئت نیز نماینده ای نداشت.
در مقابل، بزرگترین رقیب انگلیسی بی پی، یعنی شرکت  شل نمایندگانانی در هر دوی این هیئت ها داشته و اعلام کرده است که علاقمند است به محض لغو تحریم ها با تهران همکاری کند. بن وان بوردن، مدیر اجرایی شرکت شل در ماه ژوئن گفت، «ایران یک کشور فوق العاده با منابع عالی است» و اینکه «همه» می خواهند در آنجا فعالیت کنند.
رکن الدین جوادی، از مقامات وزارت نفت ایران دیروز گفت، تهران «از تمامی شرکت های نفتی از جمله شرکت های آمریکایی که الزامات جمهوری اسلامی برای سرمایه گذاری را رعایت کنند استقبال می کند.»
جوادی اضافه کرد که ایران در حال برنامه ریزی یک کنفرانس مهم در زمینه فرصت های سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران است که در آینده نزدیک در تهران برگزار خواهد شد. کنفرانس دیگری نیز قرار است اوایل سال ۲۰۱۶ در لندن برگزار شود.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: