رئیس جهاد کشاورزی مازندران

واردات برنج همچنان ممنوع است/ رد شایعه واردات از پاکستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه باید بخشی از نیاز داخلی برنج از واردات تأمین شود، گفت: واردات برنج همچنان ممنوع است و تصمیمی برای لغو آن اتخاذ نشده است.

به گزارش عیارآنلاین، دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران  گفت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن شلتوک برنج از ۲۱۰ هزار هکتار شالیزارهای استان مازندران در سال جاری بدست آمده است.

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد شلتوک برنج در کارخانه‌های شالیکوبی به برنج تبدیل می‌شود، افزود: با کشت مجدد برنج در سطح حدود ۳۰ هزار هکتار و حدود ۴۵ هزار هکتار رتون پیش‌بینی می‌‌شود حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار تن به شلتوک برنج افزوده شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان داشت: در حال حاضر کشت مجدد و رتون برنج در حال خوشه‌دهی است و تا یک ماه آینده محصول بدست آمده برداشت می‌شود.

حیدر پور با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال در استان مازندران تولید برنج ۵ تا ۱۰ درصد افزایش یابد، بیان داشت: برای سال زراعی جدید افزایش سطح زیر کشت برنج نداریم بلکه در تلاش هستیم تا با ارقام پرمحصول تولید را افزایش دهیم.

وی در مورد مطالبات مطرح شده در خصوص واردات برنج از پاکستان اظهار داشت: این خبر از منابع روزنامه‌های پاکستانی منتشر شده است در حالی که وزارت جهاد کشاورزی تاکنون هیچ ثبت سفارش واردات برنج را تایید نکرده و مجوزی هم برای واردات این محصول نداده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران با بیان اینکه بخشی از برنج باید از طریق واردات تأمین شود و تولید داخل جوابگوی نیاز داخلی نیست، بیان داشت: واردات برنج تا آخر آذرماه ممنوع است و هنوز تصمیمی جدید در مورد لغو واردات برنج اتخاذ نشده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: