۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۱

طرح بازنگری و بهره گیری حداکثری از ظرفیت ناظران افتخاری اجرایی می شود

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت: به منظور بهره مندی از ظرفیت مشارکت های مردمی در کنترل و نظارت بر بازار، طرح بازنگری و بهره گیری حداکثری از ظرفیت ناظران افتخاری اجرایی می شود.

به گزارش عیارآنلاین،  مجتبی فراهانی افزود: فعالیت و همکاری ناظران افتخاری که از سال ۱۳۷۸ با سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت و توزیع کالا و خدمات شروع شده، کماکان استمرار دارد.
وی گفت : ناظران افتخاری در طول این مدت با کارت شناسایی و کد تخصیص داده شده فعالیت می کردند اما از مهرماه امسال، برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی  و ایجاد سرعت عمل در دریافت و رسیدگی به گزارش تخلفات واحدهای اقتصادی، صرفاً از طریق کد شناسایی که در اختیار آنها قرار دارد در سطح بازار فعالیت می کنند و همچنان با سازمان حمایت و سازمان های صنعت، معدن و تجارت همکاری خواهند کرد.
فراهانی اضافه کرد: ناظران افتخاری قبلاً نیز بر اساس دستورالعمل ها و آیین نامه های تعریف شده در فعالیت های نظارتی خود، به هیچ نحو مجاز به ارایه کارت شناسایی نبودند و طرح بازنگری و بهره گیری حداکثری از ظرفیت ناظران افتخاری هم به منظور شفاف سازی و اصلاح رویه های همکاری آن ها با سازمان انجام می شود.
وی در ادامه تاکید کرد: با اجرایی شدن طرح جدید، کلیه کارت های صادره قبلی از درجه اعتبار ساقط و هرگونه استفاده از آن ها پیگیرد قانونی خواهد داشت و ناظران فعال صرفاً از طریق کد شناسایی با این سازمان و سازمان های صنعت، معدن و تجارت مرتبط خواهند شد.

منبع: شانا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: