معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

تحصیل دانش‌آموزان استثنایی در کنار دانش‌آموزان عادی

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: توانمند سازی دانش آموزان و آموزش مهارت های زندگی مهم ترین هدف آموزش ابتدایی است و به ازای حضور هر دانش آموز با نگاه ویژه در مدارس عادی، ۳ نفر از تعداد کلاس کم می شود.

به گزارش عیارآنلاین،محمد دیمه ور با بیان این که تعلیم و تربیت در اسلام واژه مقدسی است، اظهارکرد: معلمینی که برای تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه تلاش می کنند، نقش بسزایی در نهادینه کردن فرهنگ عشق و ایثار در نظام تعلیم و تربیت ایفا می کنند که این خود رضای پروردگار و اجر اخروی را به دنبال دارد.

 معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به ارائه برنامه‌های انجام شده ایران در خصوص آموزش فراگیر مقطع دبستان پرداخت و تصریح کرد: از سال ۲۰۰۰ که برنامه جهانی آموزش برای همه تصویب شد، پوشش تحصیلی برای تمام کودکان به خصوص دختران، کودکان در شرایط ویژه مناطق مرزی و محروم، دانش‌آموزان ویژه به طور رایگان و با کیفیت به طور جدی اجرا شد.

 وی افزود : نرخ ماندگاری که از شاخص‌های کیفی آموزش است از سال شروع برنامه آموزش برای همه از ۸۸ درصد به ۹۵ درصد افزایش پیدا کرده است و این موضوع از شاخص‌های امید بخش است.

 دیمه‌ور موضوع حمایت از دانش‌آموزان استثنایی را مورد اشاره قرار داد و افزود: دانش‌آموزان نیازمند نگاه ویژه در مدارس خاص و استثنایی از  ۷۱۸۵۶ نفر به ۷۱۴۳۰ کاهش پیدا کرده است.

 معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به تشریح طرح آموزش تلفیقی پرداخت و اضافه کرد: در این طرح، دانش‌آموزان استثنایی در کنار دانش‌آموزان عادی مشغول به تحصیل شده‌اند؛ این طرح به طور آزمایشی در چند استان کشور برگزار شد و امسال وارد مرحله جدیدی از توسعه آموزش فراگیر تلفیقی شده‌ایم.

 وی با بیان این که آموزش و پرورش تلفیقی با کمک آموزش و پرورش استثنایی برنامه‌هایی برای توانمند سازی معلمان تصویب کرده است ؛ یاد آور شد : در یکی از این برنامه‌ها  به ازای هر دانش‌آموز با نگاه ویژه در مدارس عادی، ۳ نفر از سقف افراد کلاس کم می‌شوند.

منبع: ایلنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: