بانک توسعه صادرات فرایند اعطای تسهیلات را کاهش می دهد

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تلاش این بانک برای کاهش زمان و فرآیند خدمات و تسهیلات بانکی است تا برای کمک به صادرات ، پرداخت تسهیلات به مشتریان تسریع شود.

به گزارش عیارآنلاین،علی صالح آبادی در نشستی که با حضور اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه در ساختمان مرکزی این بانک در تهران، برگزار شد، افزود: باید با شناسایی موانع و عوامل بازدارنده روند ارائه خدمات به مشتریان را تسهیل کرد چرا که این امر موجب جذب مشتری و افزایش توان رقابتی می شود.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به مشکلات بانک در حوزه جذب سپرده و همچنین افزایش نیافتن سرمایه از سال ۸۶ تاکنون، افزود: محوریت فعالیت این بانک کمک به بنگاه های صادرات محور و دارای ارزآوری است.
صالح آبادی درباره حذف تحریم بانک توسعه صادرات در پیوست یک برجام، گفت: در پساتحریم با دریافت خطوط اعتباری از بانک های خارجی و همچنین برقراری سوئیفت بسیاری از مشکلات صادرکنندگان برطرف خواهد شد.
وی در خصوص نرخ سود تسهیلات بانک، اظهار داشت: این بانک شباهتی به بانک های خصوصی در زمینه سود تسهیلات ندارد بطوریکه این نرخ در عقود مبادله ای بین ۱۶ تا ۲۱ درصد و طبق مصوبات بانک مرکزی است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات درباره نوع وثایق برای دریافت تسهیلات، گفت: در صورتی که متقاضی از جمله مشتریان خوش حساب بانک باشد وثایق نوع دوم نیز برای تضمین دریافت خواهد شد و از قراردادهای لازم الاجرا نیز می توان استفاده کرد.
حسن انتظار رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی ارومیه در این نشست با طرح سوالاتی نظیر نوع وثیقه، نوسانات نرخ ارز و صورت های مالی، خواستار دریافت راهکار در این زمینه شد که مدیرعامل بانک توسعه صادرات به این سوالات پاسخ داد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: