اعطای تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی خرید اقساطی کالا به زوجین در راستای حمایت از تولید داخل است

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اعطای وام ۱۰ میلیون تومانی به زوجین علاوه بر حمایت از تولیدات داخلی به رفع مشکل زوج ها در خرید کالاهای مورد نیاز نیزکمک می کند.

لوازم خانگیبه گزارش عیارآنلاین، « عباس هاشمی» با اشاره به طرح حمایتی دولت بر اساس تبصره ۲۶ قانون بودجه سال ۹۴ در قالب تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی به زوجین گفت: هدف از این طرح حمایت از تولید کنندگان داخلی بوده تا خریداران واقعی بتوانند کالای مورد نیاز خود را بصورت اقساطی تامین نمایند.
مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به نحوه دریافت این تسهیلات افزود: فرایند دریافت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی به این صورت است که متقاضیان به سامانه ازدواج بانک مرکزی مراجعه و با انتخاب گزینه تسهیلات کالایی و ثبت کد ملی،شناسه رهگیری دریافت می کنند.
وی ادامه داد: سپس با مراجعه به سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت با تولید کنندگان و فروشگاه های ارائه دهنده کالا آشنا و  نسبت به انتخاب و طی نمودن مراحل بعدی شامل اعتبار سنجی ودریافت پیش فاکتور ودریافت کالا اقدام  می نمایند.
هاشمی تاکید کرد: در این شرایط دولت با تولیدکنندگان طرف بوده و پولی بین خریداران و فروشندگان مبادله نمی شود.
وی یادآور شد:  عدم استفاده از منابع وتسهیلات بانکی بدلیل محدودیت های موجود ، این طرح را از سایر طرحها متمایز نموده و لذا با این روش و بدلیل عدم گردش وجوه نقدی جلوی هر گونه تقلب وصدور فاکتورهای صوری گرفته خواهد شد.
مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی اضافه کرد در این طرح  زوجین  با پرداخت سود معقول سالیانه اقدام به خرید کالای مورد نیاز خود می نمایند و در بین مشارکت کنندگان ، تولید کنندگانی هم هستند که با نرخ فروش نقدی اقدام به فروش اقساطی کالای تولیدی خود می نمایند.
وی اظهار کرد: آیین نامه اجرایی این طرح براساس قانونی است که به تصویب مجلس محترم رسیده  و چنانچه افرادی تمایل به استفاده  از این تسهیلات را نداشته باشند، می توانند از تسهیلات وام ازدواج بصورت نقدی و طرح خریدکالای مصرفی با دوام تا سقف خرید ۸ میلیون تومان  استفاده نمایند.
منبع: شاتا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: